30 Kişi Tarafından Cinsel İstismarda Bulununan 16 Yaşındaki Kız İçin İsrail Ayaklandı


İsrail’in Kızıl Deniz kıyısında bulunan Eilat kentinde 20’li yaşlarda olan 30 kişinin 16 yaşındaki bir kıza cinsel istismarda bulundukları ortaya çıktı. Vaka sonrası İsrail genelinde protestolar başladı. Medya organları, istismarda bulunan 30 kişinin otelin önünde sıraya girip tek tek kızın odasına girdiklerini söylemiş oldu. Polis, şu ana kadar genç kızın cinsel içerikli videolarını toplumsal medya üstünden paylaşmakla tehdit eden iki kişiyi gözaltına aldı.

POLİSİN İLGİLENMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

İsrail’de bir otelde 30 kişinin 16 yaşındaki bir kızı istismar ettiğinin duyulmasının peşinden protestolar başladı. Ülke genelinde kendisine gösterilen destekten cesaret alan kız, geçen hafta polise başına gelenleri anlattığını fakat polisin olayın üstüne gitmediğini söylemiş oldu. Rahatsızlık vakası ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktıkça, Tel Aviv benzer biçimde büyük şehirler başta olmak suretiyle tüm ülkede protestolar başladı.

NETANYAHU DEVREYE GİRDİ

Protestoların yayılması üstüne Başbakan Minister Benjamin Netanyahu, tacizcilerin tümünün hakkaniyet önüne çıkarılması çağrısında bulunarak hanımefendilere karşı işlenen her türlü suça karşı olduklarını söylemiş oldu. Bu rahatsız etme vakasının tek bir kişiye karşı değil tüm insanlığı karşı yapılmış ve hepimiz tarafınca kınanması ihtiyaç duyulan bir kabahat bulunduğunu belirtti.

ZORLA ODAYA GÖTÜRDÜLER

Tüm ülkede kendisi için meydana getirilen destek gösterilerinden dolayı oldukça mutlu bulunduğunu ve kuvvetli bulunduğunu hisseden kız, her şeye karşın yaşamış olduğu işkenceyi asla kimsenin bilemeyeceğini söylemiş oldu. Protestolara katılan vatandaşlar; susmayacağız, adam çocuklarını terbiye mevzusunda eğitmeliyiz yazılı pankartlar açtı. Polis, kızın otelde arkadaşları ile alkol aldıktan sonrasında otelin tuvaletine girdiğini, bu sırada iki kişinin kızı zorla otelin bir odasına götürdüğünü ve cinsel istismarda bulunduğunu deklare etti.

Gözaltına alınan başka bir şahıs de adamların kıza cinsel istismarda bulunmak için otelin önünde sıraya girdiklerini söylemiş oldu. Vakası araştırmak için hususi bir ekip kuruldu.Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: