5 çocuğa cinsel istismarda bulunan imama 37 buçuk yıl hapis cezası


’ın Özalp ilçesinde 5 çocuğu cinsel istismara maruz bırakan köy imamı M.Ş.G’nin duruşmasında , sanığa 37 buçuk yıl hapis cezası verdi.

Van’ın Özalp ilçesinde 2019 yılında köy imamı olan ve beş çocuğu istismara maruz bırakan M.Ş.G’nin yargılandığı davanın karar duruşması Van 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya M.Ş.G, tutuklu bulunduğu cezaevinden ve Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, müşteki avukatı Erkan Sayyiğit ve sanık avukatı da duruşmada hazır bulundu. Duruşmaya Saadet Öğretmen İstismarı ile Derneği’nin () avukatları katıldı.

MA’da yer alan habere göre duruşma dosyaya müdahillik talebinde bulunan UCİM’in talebi ile başladı. UCİM’in talebi duruşmanın karar duruşması olduğundan ötürü reddedildi. Ardından söz alan sanık avukatı esas hakkında mütalaaya karşı yaparak, dinlenilmeyen tanıkların dinlenilmesi istedi.

Mahkeme heyeti sanık avukatının taleplerini reddederek, sanık M. Ş. G. hakkında “çocuğun cinsel istismarı “ ve “istismarın sarkıntılık düzeyinde kalması” suçlarından, istismara maruz kalan üç çocuk için ayrı ayrı 10 yıl hapis cezası, istismara maruz kalan bir çocuk için 5 yıl, istismara maruz kalan diğer çocuk için 2 buçuk yıl ceza verdi. Mahkeme heyeti sanığa toplam 37 buçuk yıl hapis cezası verdi.Kadın Olmak Zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: