74 yaşındaki kadının domuz bağıyla öldürüldüğü ortaya çıktı


’nun Korgan ilçesinde yalnız yaşadığı evde, çarşafa sarılı halde cansız bedeni bulunan 74 yaşındaki Makbule Sarı’nın, 3 gün önce elleri ve ayaklarının bağıyla bağlanarak öldürüldüğü ortaya çıktı. ve jandarmanın kurduğu ortak ekip, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Olay, dün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Saraaliç Mahallesi’nde meydana geldi. Evde yalnız yaşayan Makbule Sarı’dan uzun süre haber alamayan kızı, mahallenin muhtarına haber verdi.

Muhtar da Sarı’ya ulaşamayınca polisten yardım istedi. Adrese gelen polis ekipleri, çilingir yardımıyla girdiği evde Makbule Sarı’yı çarşafa sarılı, elleri ve ayakları iple bağlanmış halde buldu. Yapılan kontrolde Sarı’nın hayatını kaybettiği belirlendi. Ayrıca evde yapılan incelemede ise ve değerli eşyaların çalındığı tespit edildi.

Makbule Sarı’nın cansız bedeni, savcılık incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Ordu Büyükşehir Belediyesi Morg ve Gasilhane’sine kaldırıldı.

ÜÇ GÜN ÖNCE ÖLDÜRÜLDÜĞÜ DÜŞÜNÜLÜYOR

Makbule Sarı’nın cansız bedeni üzerinde ön otopsi ve gerçekleştirildi. Yapılan incelemede ilk tespitlere göre; Makbule Sarı’nın vücudunda travmatik bulgulara rastlanıldı.

İç organlarının çürümeye başladığı Sarı’nın, yaklaşık 3 gün önce birkaç kişi tarafından elleri ve ayaklarından domuz bağıyla bağlanıp öldürüldüğü saptandı. Yaşlı kadından alınan bazı örnekler, kesin raporunun belirlenmesi için incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Sarı’nın yarın toprağa verileceği edildi.

ÖZEL EKİP KURULDU

DHA’da yer alan habere göre Sarı’nın ölümüyle ilgili şüphesi üzerine başlatılan kapsamında özel ekip kuruldu. Mahallede ve evin çevresinde geniş çaplı yürüten ekiplerin birçok kişinin ifadesine başvurduğu bildirildi.

 Kadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: