Aynı Aileden 3 Kişiyi Öldürdü Hatırlamıyorum Dedi


Pendik’te bir markette Orhan Yılmaz, kardeşi Ahmet Yılmaz ve kızı Rabia Yılmaz’ı öldüren tutuklu sanık Ahmet Önal, çıktığı ilk duruşmada, öldürdüklerini tanımadığını, unutkanlık hastalığı bulunduğunu öne sürerek olayı hatırlamadığını söyledi. Sanık Önal savunmasında, öldürdüğü kişileri tanımadığını, unutkanlık hastalığı bulunduğunu öne sürerek, “Olayla ilgili ayrıntıları şu an hatırlamıyorum. Her an her şeyi unutuyorum” dedi.

Aynı aileden 3 kişiyi öldürdü, olayı hatırlamıyorum dedi

İstanbul Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuklu sanık Ahmet Önal (Fotoğrafta) ve Avukatı Zeynep Gülden Turan katıldı. Müşteki Rabia Yılmaz, mağdurlar İbrahim Yılmaz, Nurcan Yılmaz, Ayhan Yılmaz, Z. Y. (10), T.Y., (14) ve avukatları da duruşmada hazır bulundu.

Aynı aileden 3 kişiyi öldürdü, olayı hatırlamıyorum dedi

UNUTKANLIK HASTALIĞI OLDUĞUNU ÖNE SÜREREK OLAYI ANLATMADI

Kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan sanık Ahmet Önal, unutkanlık hastalığı olduğunu savundu. Önal, “Benim unutkanlık hastalığım vardır. Nevşehir Devlet Hastanesi’nde bu hastalığım ile ilgili tedavi görmüştüm. Zannederim 2000 yılı falandı. Olayla ilgili ayrıntıları şu an hatırlamıyorum. Her an her şeyi unutuyorum. Rabia’nın bana büyü yaptığını söylediğini polise söylemeyi unutmuş olabilirim” dedi.

Aynı aileden 3 kişiyi öldürdü, olayı hatırlamıyorum dedi

“ÖLDÜRDÜĞÜM KİŞİLERİ DAHA ÖNCE TANIMIYORDUM’

Sanık Ahmet Önal, müştekilerin avukatının sorusu üzerine, “Markete daha önce gidiyordum. Öldürdüğüm kişileri daha önce tanımıyordum” dedi.

Aynı aileden 3 kişiyi öldürdü, olayı hatırlamıyorum dedi

ÖLEN AHMET YILMAZ’IN EŞİ YAŞADIĞI DEHŞETİ ANLATTI

Sanığın öldürdüğü Ahmet Yılmaz’ın eşi Rabia Yılmaz, olay sabahı evlerinde uyudukları sırada silah sesi duyduğunu belirterek, “Eşim silah sesinin binadan geldiğini düşünerek daire kapısını açtı. Kapıyı açar açmaz huzurda bulunan tutuklu sanık elinde bulunan tüfekle önce eşime ateş etti. Şahıs ateş etmeye devam edince ben çocuklarımı alarak çocuk odasına girdim” dedi. Bir oğlunun çocuk odasında olmadığını fark ettiğini söyleyen Rabia Yılmaz, “Her şeyi göze alarak çocuk odasından çıktım. Yan odada bulunan oğlumu alarak tekrar çocuk odasına geçerken sanığı mutfak kapısında gördüm. Ancak bize ateş etmedi. Oğlumla birlikte çocuk odasına girdik. Kapıyı arkadan kilitledim. Biz odadayken sanığın dışarıda kendi kendine ‘Rabia bize büyü yaptı, bizi ayırdı’ şeklinde sözler söylediğini duydum. Sanığın öldürdüğü Orhan Yılmaz’ın eşi Nurcan Yılmaz, olayı görmediğini belirterek, “Sabah uyuyordum, silah sesi ile uyandım. Merdivene koştuğumda eşimin merdiven sahanlığında kanlar içinde yattığını gördüm. Daha sonra markete indiğimde kızım Rabia’nın da vurulmuş olduğunu gördüm” dedi.

Mahkeme, Nevşehir Devlet Hastanesi’ne yazı yazarak, sanığın hastanede akıl ve ruh sağlığı ile ilgili tedavi görüp görmediğinin, görmüş ise evraklarının gönderilmesini talep etti. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Kaynak : SabahGündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: