Bebekler Gibi Uyumanızı Sağlayacak Bitki Çayları


“Dandini dandini dastana” diyorsunuz ama danalar bir türlü bostana girmiyor değil mi?

“Ne yaparsam boş, uyuyamıyorum.” diyenler bu çağrıya kulak verin. Uykunuzu getirecek sihirli bitkiler biliyoruz. Uykusuzluk problemlerini hafifleten, kasları gevşeten, rahatlatan ve sinirleri sakinleştiren bitkisel çayların yardımı ile daha kaliteli ve derin bir uyku çekerek gün içinde enerjinizin yüksek kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bitkisel bir yatıştırıcı rolü gören kedi otu, mükemmel bir uyku ilacı gibi çalışır. Üstelik sizleri kimyasal uyku ilaçlarının negatif etkilerine hiç maruz bırakmadan mışıl mışıl uyutur Aynı zamanda iç sıkıntısı, endişe, korkuların yarattığı huzursuzluk hâllerine karşı mucizevi etkisi de vardır.

Yüzyıllardır sinirleri yatıştırmak ve uykuya geçişi kolaylaştırmak için kullanılan papatya çayı, aynı zamanda anksiyete tedavisinde de yardımcıdır, hazmı kolaylaştırır. Kas spazmlarınızı da iyileştirdiğini, ağrı kestiğini ve antiseptik olduğunu da söylersek, var mı papatyadan güzeli?

Rahatlatıcı ve uyku getirici etkiye sahip şerbetçiotu, gerginlik ve kaygı nedeniyle yaşanan uykusuzluk sorunu için sıklıkla kullanılır. Hazımsızlığınızı da, huzursuzluğunuzu da alır. Daha ne yapsın?

Adı da kendi gibi yumuşak melisa yaprağının etkileri de yumuşacık. Sinirlerinizi yumuşatmakta bire bir melisa yaprağı, aynı zamanda üzerinizde biriken negatif elektriği de atmaya yardımcı olur.

Yatmadan evvel içilen bir bardak nane çayı sinir sistemini rahatlatır; sakin, huzurlu bir uyku çekmenize yardımcı olur. Naneli ve ferah rüyalar.

Baskın kokusuyla hemen kendini belli eden rezenenin en belirgin özelliği ise rahatlatıcı olması. Sinir sistemi üzerindeki sakinleştirici özelliği sayesinde geceleri deliksiz, rahat bir uyku çekersiniz. Sabahları güne iyi başlamak ve akşamları günün yorgunluğunu atmak için bir fincan rezene çayı içebilirsiniz.Sağlıklı Beslenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: