Moda

Birkaç Yıl Önce Güldüğümüz Moda Trendleri

İlk defile 20. yüzyılın başlarında gerçekleşti. O zamandan beri, ünlü moda tasarımcılarının şovları tüm dünya için trendler oluşturuyor. Her çağ, bir süre sonra yeni tasarımcılar tarafından yok edilen kendi kurallarını ve kanonlarını alır.

Kadın Olmak Zor olarak, günümüz trendlerinin hangilerinin geçmişte komik ve garip kabul edildiğini araştırarak sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Tamamen deri görünümlü

 

Monokrom zaten trendler arasındaki yerini buldu ve moda tasarımcıları daha da ileri gitmeye karar verdi. Bugün, sadece tek bir renk değil, aynı zamanda tek bir doku da giymek önemlidir . Deri ve lateks günlük görünümde kaba ve uygunsuz olarak kabul edilirdi, ancak bugün modeller bu malzemeyi baştan ayağa giyiyorlar.

Kemer çantaları

 

Kısa bir süre önce, bir  kemer çantası çoğunlukla bir satıcının işi ile ilişkilendirildi. Bugün, hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılan bir gardırobun günlük bir unsurudur. Bu çantaların tasarımı sürekli değişiyor ve stilistler yeni giyme yöntemleri bulmaya devam ediyor.

Çoraplı sandalet

 

Moda tasarımcıları uzun zamandır çoraplı sandalet giymeyi bırakmamızı sağlamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama bugün bunu modaya uygun bir trend haline getirdiler . Ömürleri boyunca bu şekilde sandalet takan insanlar ne yaptıklarının farkındadırlar.

Uzun dış giyim

 

Maksi boy dış giyim dünyasına çok zarar verdi. Daha önce bu görünüşün garip olduğunu düşünürsek, bugün diz boyu trençkotlar eksik görünüyor ve kış için aşağı ceketler bile uzun ve hacimli olacak şekilde tasarlandı.

Şehirde açık ayakkabı

 

Moda tasarımcıları uzun süredir parmak arası terliklerin sadece plajda giymek için uygun olduğunu garanti ediyorlar . Görünüşe göre, hepsi boşuna: bugün açık ayakkabıları hem günlük kıyafetlerle hem de iş kıyafetleriyle birleştirmeyi başardılar.

Hasır Çantalar

 

Hasır çantalar da coğrafi konumlarını değiştirdi ve şimdi şehir yaşam tarzına kolayca uyuyorlar.

Pantolonlu elbiseler

 

“Pantolonun üzerinde elbise mi? Gerçekten mi?” Günümüz modası “ Evet! 

Kovboy botları

 

O günlerde, sadece kovboy çizmelerinin Westerns karakterleri tarafından giyildiğini gördük – bugün moda. Moda tasarımcıları renkleri ve dokuları denerken, stilistler onları herhangi bir görünüme sığdırmayı başarıyor.

Katman

 

Birkaç yıl önce, bir tişört, bir gömlek, bir jean ceket ve sonra tüm bunların üzerine bir ceket giyen bir kız gördük, o tuhaf olurdu. Bugünün modası katmanlama ile ilgilidir : moda tasarımcıları çeşitli renk ve dokuları kullanmaya devam ederken, fikirlerini kendi yaşamlarımıza nasıl uyguladığımızı bile fark etmiyoruz.

Eko çantalar

 

Kumaş torbaları , marketlerdeki plastik torbalara alternatif olarak ortaya çıktı. İlk başta, sadece alışveriş için bir çanta olarak görülüyorlardı, ancak bugün moda tasarımcıları onları çeşitli görünümlere uyuyor.

Büyük Blazeler

 

Büyük boy kıyafetler modaya uygunken, XS blazer (soldaki fotoğrafta) şimdi böyle görünüyor. Modaya uygun bir blazer almak için alışverişe gitmenize gerek yok , bunun yerine kocanızdan veya babanızdan bir tane alabilirsiniz.

Tek küpe

 

Tabii ki, yine de, “Diğer küpenin nerede?” Sorusunu cevaplamanız gerekecek. bir süre daha, ama bu uzun sürmeyecek. Bugün mono küpeler sadece pistlerde değil, mağazalarda da görülebilir, bu da bu eğilimin tutulduğu ve yakında kitle tarzında görüneceği anlamına gelir.

Eşleşmeyen küpeler

 

Karanlıkta giyindin mi? – bu, daha önce eşleşmeyen küpeler giyen bir yerde ortaya çıkıp çıkmadığınızı soracağınız bir soru . Bugün, modaya uygun bir görünümün parçası.

Topuklu eşofman

 

Sonunda spor ayakkabılarla elbiseler görmeye alıştık çok uzun zaman değildi. Bugün yeni bir seviyeye geldik  : topuklu eşofmanlar.

Modada başka hangi değişiklikleri fark ettiniz? Bu trendlerden hangisini seviyorsunuz ve günlük yaşamınızda kullanmaya başlamak istiyorsunuz?

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: