Bitki Çayı İçenlerin Asla İçmediği İçecekler


Bitki çayı içen insan sağlıklı yaşamaya meraklı, doğalın-organiğin önemini kavramış, her hasta olduğunda ilaca yüklenmek yerine doğanın sesine de kulak veren insandır. Katkı maddeli besinler onlar için bambaşka bir gezegende yaşayan ve tüm evrene zarar veren ne idüğü belli olmayan şeylerdir. Bitki çayı içen insan, birçok insanın gün içinde tükettiği ama aslında son derece sağlıksız olan içecekleri içmez.

1.

Dışarıda satılan, uzun ömürlü olsun diye içinde bir dolu katkı maddesi bulunan, yapay tatlandırıcıl, hazır meyve sularını içmez.. Bitki çayı içen insan oturur evinde meyveleri sıkar, suyunu içer. Meyvenin doğal şekerini, vitaminini, vücuduna kazandırır.

2.

Dışarıda satılan havalı içecek kategorisine giren milkshake’lerin çoğu koruyucu madde içeriyor. Uzmanların obeziteye neden olan içecekler kategorisinde sınıflandırdığı milkshake’in sevdalısıysanız evde hazırlamalı ve haftada 2-3 kereden fazla tüketmemelisiniz. Bitki çayı içenler öyle yaparlardı.

3.

Vücuda bol tatlandırıcı yüklemeleri ve çabuk acıktırmaları nedeniyle diyet içecek adı altında satılanlar pek çok uzman tarafından önerilmiyor. Üzerinde her diyet yazan ürün sağlıklı diye bir şey yok.

4.

Kolanın zararlı olduğu hep söylenir ama yine de tüketilir. Çünkü kola içmek bir nevi alışkanlıktır. Fakat her alışkanlık kötü olmak zorunda değildir. Örneğin bitki çayını alışkanlık hâline getirmek gibi. 1 litre kolada yaklaşık 400 kalori var. Obeziteye açık davet. Kan şekerinde ani yükselmeye sebep olması, kalsiyum ve demir emilimini azaltması da kolanın başlıca zararları.

5.

Birçok aile tarafından koladan daha az zararlı görülen ve çocukların içmesine izin verilen gazoz tam bir kimyasal deposu. Gazozda bulunan E 21 olarak bilinen sodyum benzoat, hücredeki enerji üretimini sağlayan mitokondrilerin DNA’sını bozuyor. İleriki yaşlarda çıkabilecek parkinson ve siroz hastalıkları riskini arttırıyor ve yaşlanmayı hızlandırıyor.

Ve Aslında Tüm

Şimdi tek tek saymaya gerek yok aslında. Çünkü tüm gazlı içecekler sağlığa zararlı. Kalbe, dişe, solunum yollarına, hatta üreme organlarına bile zararları var içerdikleri katkı maddeleri nedeniyle. En kötü özellikleri ise aşırı şeker içermeleri.Sağlıklı Beslenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: