Boy Uzaması İçin Bitkisel Reçeteler Ve Çözümler


Profesör Doktor Ahmet Maranki boy uzatmanın bitkisel formüllerini açıkladı. Genel olarak ufaklıktan başlayan büyüme ve gelişme süreci ile insanların boyları 22-23 yaşlarına kadar uzar.

 

Bu süreden sonra pek boyda uzama gözlemlenmez. Bu gözlemleri uzman doktorlar bilimsel araştırmalar yaparak, kanıtlamışlardır. Dolayısıyla bu vereceğimiz boy uzatma kürü, en fazla 23 yaşındaki kişiler uygulayabilir.

Boy uzatmanın genel olarak tablosunu dökecek olursak, 12 ile 13 yaş arasında boyumuz 7 ile 9 cm arasında uzar. 14 ve 15’li yaşlar arasında 6-7 cm uzama gösterir. 16-17 yaşlarında 5-6 cm şeklinde seyir eder. 18-19 yaşlarında ise, 4-5 cm uzama gözlemlenir. 20 ve 21 yaşlarında 3-4 cm ve 21, 22 yaşlarında 1-2 cm olarak gözlemlenmiş ve istatistiğe bu şekilde yansımıştır.

Boy uzatan bir çok formül vardır. Bunlardan ilk olarak yapılması gereken beslenme şekline dikkat edilmesidir. Örneğin palamut, uskumru, torik ve kefal balıkları içerdikleri besin ve mineraller omega 3 bakımından da zengin olan bu balıklar boy uzamasında ek besin gıda takviyesi olarak vazgeçilmez besin kaynaklarıdır.

Çocukluk günlerinden itibaren 12-13 yaşlarında çocuğunuz her hafta bu balıklardan 3 öğün olarak beslenmesi için çaba gösterin.

Çoğu konulara bakıldığın da hep aynı konular diyebilirsiniz. Ama tek sorunun beslenme ve stres den oluştuğu ortadadır. Beslenmelere dikkat edelim . Yediğimiz içtiğimiz besinleri çocuklarımıza öğretelim..

Birinci kural, haftada 3 kez kefal, torik, palamut ve uskumru balıklarından herhangi birinin sırt kısmında bulunan siyah etiyle beraber ızgara veya buğlama olarak 1 porsiyon (200 gr) tüketilmesi. İkinci kural ise, hiçbir yan tesiri olmayan bitkisel bir çayın 6 ay boyunca haftada 1 kez demlenip içilmesidir. 21 yaşa kadar uygulanabilen bu kür 6 aylık dönemlerle 1’er ay ara verilerek kullanılmalıdır.Sağlık Tüyoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: