Çabuk Kırılan Tırnakları Güçlendirecek Doğal Yöntemler


Kış aylarında soğuk havaların etkisiyle yıpranan tırnaklar, ne yazık ki mevsim geçişlerinde iyice güçsüzleşip kırılabiliyor. Eğer siz de kırılan tırnaklarınızdan şikayetçiyseniz ve evde uygulayabileceğiniz naturel tırnak güçlendiriciler arıyorsanız doğru yerdesiniz! Dakikalar içinde uygulayabileceğiniz, kolaylıkla hazırlanan en etkili tırnak güçlendirici şekilleri sizler için yazdık.

İşte kırılan tırnaklarla savaşım etmek için uygulayabileceğiniz 5 tırnak güçlendirici yöntem…

1. Zeytinyağı uygulamak

Zeytinyağı, tırnaklarınız için mükemmel bir nemlendiricidir. Uzmanlar, hasarlı tırnakları onarmak için sık sık zeytinyağı tercih eder. Zeytinyağının olağanüstü etkilerinden yararlanmak için tırnak etlerinize birkaç damla zeytinyağı damlatın ve masaj yaparak uygulayın. Ek olarak haftada bir kez bir kasenin içine zeytinyağı koyabilir; el ve ayak tırnaklarınızı bu kaseye batırarak beş dakika kadar bekletebilirsiniz. Bilhassa uykudan ilkin tercih edebileceğiniz bu yöntem, tırnaklarınızın süratli bir halde kuvvetlenmesine destek verir.

 

2. Avokado yağı uygulamak

Avokado yağı, son yıllarda sık sık tercih edilen nemlendiricilerden biri. Avokadonun olağanüstü etkilerinden yararlanmak istiyorsanız çeyrek avokadoyu güzelce ezebilir, içine birkaç damla zeytinyağı ilave ederek ellerinize uygulayabilirsiniz. Bilhassa gece saatlerinde uygulayabileceğiniz bu uygulamanın peşinden ellerinizi bir süre yıkamamaya itina göstermelisiniz. Eğer sık sık kırılan tırnaklara sahipseniz günde iki kez bu uygulamayı yapmanız fazlaca daha etkili sonuçlar almanıza destek olacaktır.

 

3. Limon ve bitkisel yağ uygulamak

Bu uygulama için herhangi bir bitkisel yağ tercih edebilirsiniz sadece zeytinyağı, en sıhhatli seçim olacaktır. Bir tatlı kaşığı bitkisel yağın içine birkaç damla limon suyu damlatın ve hazırladığınız bu karışımı tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize nazikçe masaj yaparak uygulayın. Eğer vaktiniz var ise bu karışımı gece uygulayabilir, ellerinize eldiven geçirerek sabaha kadar tırnaklarınızın beslenmesine destek olabilirsiniz.

 

4. Çuha çiçeği yağı tüketmek

Çuha çiçeği yağı, sıhhatli tırnaklar için ihtiyacınız olan lüzumlu yağ asitlerini bolca oranda barındırır. Bu yüzden günlük 1000 mg çuha çiçeği yağı tüketmek, sıhhatli tırnaklar için ihtiyacınız olan yağ asitlerini almanızı sağlar. Doğal çuha çiçeği yağını tüketmeden ilkin doktorunuza danışmakta ve herhangi bir alerjiniz olup olmadığını öğrenmekte yarar var! Eğer alerjiniz yoksa çuha çiçeği yağını yoğurt ya da peynir benzer biçimde yiyeceklerin üstüne damlatarak tüketebilirsiniz.

 

5. Keten tohumu yağı tüketmek

Tıpkı çuha çiçeği yağı benzer biçimde bolca oranda yağ asidi içeren keten tohumu, tırnaklarınız için oldukça faydalıdır. Ek olarak keten tohumunun kilo kontrolü üstündeki pozitif yönde tesirleri de meydana getirilen bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Tıpkı çuha çiçeği yağında olduğu benzer biçimde keten tohumu yağını da tüketmeden ilkin bir doktora danışmayı unutmamalısınız. Eğer keten tohumuna ya da keten tohumu yağına alerjiniz yoksa bu gıdaları yoğurtlara ya da yiyeceklere katarak tüketebilirsiniz.Kişisel Bakım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: