Çalışan Bayanlar İçin Alternatif Hafta Sonu Etkinlikleri


Tüm hafta süresince müşteriler, toplantılar, koşturmaca, stres… Şimdi, geçmiş haftanın yorgunluğunu atıp yeni haftaya hazırlanmak, yenilenmek, deşarj olmak için iyi bir dinlence ve eğlenceye ihtiyacınız var. Hafta sonunu iple çektirecek etkinlik önerileri için bu yazıya bir kulak verin. Bakalım pusulalar sizler için nereyi gösteriyor?

1. Ofisin Elektriğini Topraklamaya mı İhtiyacınız Var?

Topuklu ayakkabıları çıkarıp, spor ayakkabılarımızı giyiyoruz. Haydi bakalım, doğaya gidiyoruz!

İster şehirde cazip yürüyüş rotalarından birini seçin, ister birazcık daha uzaklaşıp dağ tepe tırmanın. Maksat birazcık toprak ve temiz hava ile hafta süresince yüklendiğiniz negatif enerjiyi topraklamak, bir nevi tabiatın iyileştirici ve yenileyici gücü ile tekrardan doğup, gelecek haftaya bomba şeklinde hazırlanmak.

2. Yoksa Siz Hala Balık Tutmadınız mı?

Sakin bir göl kenarı ya da engin denizlere oluşturulan kıyılara demir atmak ve kısmetinizi beklemek, anılarınıza kaydettiğiniz mükemmel bir edinim olacak. Beklediğiniz kısmet balık olsun.

3. Şehri Yeniden Keşif

İçinizde asla susmayan bir gezme arzusu var ise ve gezme için uzaklaşacak vaktiniz yoksa boşalma olmayı oldukça ötelerde aramayın. Şehrin hala asla görmediğiniz ya da tekrardan keşfedilmeyi bekleyen noktaları var. İnternetten yapacağınız ufak bir araştırma ile kent seyahat rotası oluşturun. Bir de yanınıza kameranızı da alın, kim bilir onlarca kere geçtiğiniz bölgeler bambaşka bir renge bürünür.

4. Çevre Köylere Küçük Bir Gezinti

Şehrin sizi hapsetmesine izin vermeyin. Gözünüzü ufuklara, dağ köylerine dikin. Köylerin tazeleyici havasının tadını çıkarın. Keseniz köy yumurtaları ve dalından meyvelerle, gönlünüz köylü teyzelerin hoş sohbetleri, sokaklarda oynayan evlatların şen kahkahaları ile dolsun.

5. Kısa Bir Sanat Molası

Güncel fotoğraf, heykel ya da fotoğraf sergileri, sanat galerileri, şehrin müzeleri ya da sarayları… Hepsi bahane! Amaç, sanatla alakalı bir mola vermek ve kafayı açmak.

6. Müziksiz Yapamayanlara

Ofiste çalışırken dinlediğiniz müzikleri canlı canlı dinleyebileceğiniz konserleri takip edip, bolca notalı ve keyifli yedi gün sonu geçirebilirsiniz.

7. Mevsimin Tadını Çıkarın

Mevsim güz. Yollara dökülen sarı yaprakları toplamaya çıkabilir, bu yaprakları boyayarak dekoratif objelere dönüştürebilirsiniz.

8. Birazcık Dans

Bedeninizin birazcık harekete ihtiyacı var ise, soluğu bir dans kursunda alın. Bedeninizin kıvraklığını hissedin, deşarj olun, eğlenin.

9. Öğrenmenin Yaşı Çok

Öğrendikçe daha da canlanan bünyeler size sesleniyoruz! Hafta sonları düzenlenen tek günlük yaratıcı atölyeleri kaçırmayın. Şehrinizdeki yaratıcı örgü örme, defter yapımı, seramik ile tanışma, patchwork, dikiş ya da çikolata kursları ile ofis işlerinden uzaklaşabilirsiniz.

10. Kendi Tarihinize Bir Gezinti

Eski arkadaşlarla buluşup, on yıl önce gittiğiniz mekânları ziyaret etmek, daima gezdiğiniz yerlerden tekrardan fakat bambaşka biri olarak geçmek ve anılarınızı yâd etmek iyi mi olurdu? Biz kahkahaları şimdiden garantiliyor, gerisini de sizin keşfinize bırakıyoruz.Kadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: