Çocuğunuz ile Birlikte Yapabileceğiniz Aktiviteler


Küresel bir salgın haline gelen Koronavirüs sebebiyle evlerimize kapanık durumdayız. Okullar kapalı, iş bölgeleri kapalı, birçok şahıs evden çalışıyor, çocuklar evlerinden online eğitim görüyorlar. Hepimiz evlerde ve bilhassa çocuklar için bu durum bazen can sıkan olabiliyor. Gün içinde kendilerini oyalayacak birçok değişik etkinlik ve oyuncak bulabilen çocuklar, uzun vakit evde kalmanın verdiği sıkıntıyla değişik arayışlara girebiliyorlar. Çocuklarınız, evde kaldığınız bu zamanda sıkıldım söylediğinde beraber yapabileceğiniz ve fazlaca eğlenebileceğiniz birkaç aktivite önerisi hazırladık.

Ilk olarak bir etkinlik saati belirleyin

Siz evdesiniz, çocuklarınız evde… Onların okulları, dersleri ve ödevleri var, sizin ise yapmanız ihtiyaç duyulan fazlaca değişik işleriniz. Oyun için doğru ve her insana uygun bir vakit dilimi ayırarak işe başlayabilirsiniz. Bu şekilde hepimiz gün içinde bitirmesi ihtiyaç duyulan işleri ve ödevleri yapabilir, saatler oyun zamanını gösterdiğinde beraber eğlenmeye başlayabilirsiniz.

Kutu oyunları fazlaca keyifli olabilir

Evde, üstelik ailece zaman geçirmenin en güzel yollarından biri kutu oyunlarıdır. Herkes için değişik eğlenceler barındıran bu oyunlar, bilhassa de canı sıkılan çocuklarınız için sizinle zaman geçirmelerini sağlayacak en uygun aktivitelerden biridir.

Beyaz perde gecesi yapabilirsiniz

Şimdi patlamış mısır zamanı… Günün yorgunluğunu atmanın ve beraber keyifli zaman geçirmenin öteki bir yolu da ailece beyaz perde hazzı yapmaktır. Her insanın ilgi alanı olabilecek bir film seçin ve koltuğunuza oturun. Animasyonlar ve güldürü filmleri sizin için biçilmiş kaftan olacak.

Şimdi dans zamanı

Keyifli bir müzik açın, salonun ortasına geçin ve kendinizi müziğin ritmine bırakın. Evlatların en sevilmiş olduğu aktivitelerden kabul edilen dans, beraber keyifle zaman geçirmenizi sağlayacak. Her gün değişik bir dünya dansını deneyebilir, internette bunun için oluşturulmuş internet sayfalarını ya da sayfalarını inceleyebilirsiniz. Kim bilir kim bilir evde dans yarışması bile yapabilirsiniz.

Beraber yiyecek yapabilirsiniz

Mis kokulu kurabiyeler, leziz pastalar, güzel yemekler… Çocuklarınızla beraber mutfağa girerek onlara aşçılığın gizemini öğretebilirsiniz. Ailece yapabileceğiniz bu etkinlik ile hem güzel vakit geçirebilir hem de kendinize birbirinden leziz yiyecekler hazırlayabilirsiniz.Çocuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: