Çocuğunuza Yemek Yemeği Nasıl Sevdirebiliriz


Çocuklarda mamadan  sonra yemek alışkanlığı çok önemlidir.Çünkü çocuklarda ki geçiş dönemleri bazen zor olabiliyor.Çocuklar hayır sözcüğünü genelde daha çok kullanabiliyor.

 

Kendi dediklerini yaptırabilme güçlerini kullanıyorlar.Bu dönemde annenin veya ona bakan kişilerin yapacağı en önemli şeylerden biri kararlı olmak ve disiplinin ebeveynlerde olduğunu çocuğa enpoze etmektir.Buda çocukta disipline,düzgün beslenmeye ve yemek alışkanlığına sahip olmasını sağlayacaktır.

Çocuğun ve annenin işini de kolaylaştıracaktır.Çocuğa yemek yerken yedirdiğiniz yer,pozisyon,çocuğun psikolijisi ve yemek porsiyonları çok önemlidir.Tabi ki çocuğunuzun yemek zevkide önemlidir.Onun sevebileceği yiyecekleri cazip hale getirmek çok önemlidir.Yemek saati aralıklarına da dikkat edilmelidir. Açıkma zamanlamasını düşünmeniz gerekir.Yemek hazırlarken çok malzemeyle yemekleri hazırlanmamalıdır ki çocuk o yiyeceğin içinde ki ürünleri ayırt edebilsin.Yiyeceklerde hep ezme işlemi yapılmamalıdır.Taneli yiyeceklere de alıştırmalıdır ki ileride yutma problemi yaşanmasın.

Çocuk masa sandalyesinde veya o yoksa herhangi ama belli bir yerde rahat bir pozisyonda önce azar azar çocuğun zevk alarak yemesini sağlamalısınız ki o dakikalar çocuk için işkence değilde zevkke dönüştürülsün.Telefon veya tablet karşısında yemek yedirmemelidir. Sizlerinde bu konuda ki engin bilgilerinizi yorumlarımıza bekliyoruz.Anneler ve yeni anne adaylarımız hayat paylaştıkça güzel.Çocuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: