Çocukta Okul Korkusu


İlk çocuğumda bunu yaşamamıştım.Gayet rahat bir şekilde başlamıştı birinci oğlum.Ama ikinci oğlum da oku korkusunu yaşadık.Okulun ilk günü benden ayrılmak istememişti.

 

30Öğretmeni bunun gibi şeylerin olabileceğini söyledi.Bende okul dağılımına kadar okulun içerisinde beklemiştim.

Her teneffüs yanıma geldi koşarak.Gayet ürkek,bulamama kaygısı,terkedilme,unutulma,beni okul içerisinde görememe korkusu onda çok fazlaydı. Abimizde aynı okulda ama yine de beni orada görme isteği onu rahatlatıyor ve mutlu ediyordu.

Öğretmenimizin kararı ile tam 1 ay ben o okulda bankların üzerinde oturup onu beklemek zorunda kaldım.O zamanlar için çocuğum için orada kalmam gerekliydi.Ama öğretmenimizin işini kolaylaştırdığı mı düşünememiştim.Daha sonra geçte olsa anlayınca çocuğuma oturup onun diğer arkadaşları gibi o okula gitmesi gerektiğini onun sorumluluğu olduğunu,benim evde yapmam gereken işlerim olduğunu ve onu benim okula bırakıp muhakkak onu benim alacağımı güvende olması gerektiğini anlattım.Aynen verdiğim söz gibi ben götürüp ben getirdim,yol boyuncada mutlu anlarını paylaştıkça bu korkumuzu 1 ayın sonunda yenebildik.

Sizlere söyleyeceğim şey,çocuğunuzu kendinizden daha iyi tanıyın.Onunla ilgili kararları siz ve çocuğunuz ortak alın.Korkular korkutmasın hiç birimizi.Oğlumun şuan ki halini sorarsanız öz güveni gelişmiş bir delikanlı oldu.Çocuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: