Çuvalda Uyuyan Çocuğun Yürek Burkan Hikayesi


Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde sokakta atık kağıt toplama çuvalında uyurken bulunan Suriye uyruklu Ahmet Ahmari (15) koruma altına alındı. Ahmari’nin ailesinin ülkesindeki iç harpte öldüğü açıklandı.

İHBAR ÜZERİNE YETKİLİLER GELDİ

Altıntıp Mahallesi 838 Sokak’ta esnaf, bırakılan atık kağıt toplama çuvalının içinde hareketlilik bulunduğunu görmüş oldu. Bir sokak köpeğinin de yanından ayrılmadığı çuvalın içine bakanlar uyuyan bir çocukla karşılaştı. Vatandaşlar, Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü’ne haber verdi. İhbar üstüne Müdürlükten 2 görevli bölgeye gönderildi.

YURTTAN KAÇTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Çocuğun hasta olabileceği ihtimali üstüne ateşi ölçüldü. Sıhhat durumu iyi olduğu anlaşılan çocuk görevliler tarafınca uyandırılıp, çuvalın içinden çıkarıldı. Koruma altına alınmak istenen çocuk paniğe kapılarak kaçmaya çalıştı. Görevlilerin peşinden gittiği Suriye uyruklu çocuğun Ahmet Ahmari olduğu, daha ilkin de sokaklarda yatarken bulunup, birçok kez koruma altına alındığı, sadece her defasında yurttan kaçtığı ortaya çıktı. Ailesi Suriye’de öldüğü öğrenilen çocuk, yakalanıp yurda götürüldü.Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: