Daha İyi Uyumanızı Sağlayacak 10 Yoga Pozu


Bazen ne kadar yorgun olursak olalım, uykuya dalmak çok zor olabiliyor. Aşağıdaki 10  pozu sizi rahatlatırken uykunuzu daha iyi almanızı da sağlayacak. Üstelik sadece 15 dakikanızı alacak.

Her taraf için:

1 dakika

(10-15 nefes)

Önce sol ayağınızı iki elinizin arasında yere koyun. Ardından sağ dizinizi arkaya uzatın. Sonrasında dirseklerinizi yere veya fotoğraftaki gibi platformun üzerinde koyun. Aynı yoga pozunu diğer ayaklarla da yapın.

1 dakika

(10-15 nefes)

Plank pozisyonundan belinizi hafifçe aşağı indirin. Ellerinizi arkada birleştirin. Parmak uçlarınızın düz ve yere paralel olmasına dikkat edin.

1 dakika

(10-15 nefes)

Ayaklarınız omuz hizasında açın. Dizlerinizi bükmeden aşağı doğru eğilin. Ardından dirseklerinizi tutun. Bu pozisyonda nefes alıp verin. Ardından dirseklerinizi bırakın ve yavaşça kalkın.

1 dakika

(10-15 nefes)

Ayaklarınızı açın. Nefes alın, verirken kalçanızdan aşağı doğru eğilin. Kollarınızı iki ayana açıp, ellerinizi yan taraflara koyun ve başınızı platform üzerine yerleştirin.

Her taraf için:

1 dakika

(10-15 nefes)

Oturun ve bacaklarınızı uzatın. Sol ayağınızın tabanını sağ bacağınıza yaslayın. Nefes vererek sağ bacağınıza doğru eğilin ve ayağınızı tutun. Bu yoga pozunda nefes alıp verdikten sonra yavaşça kalkın. Aynı hareketi diğer bacakla da yapın.

1 dakika

(10-15 nefes)

Bir havluyu katlayın ve bacaklarınızı öne uzatarak bu havlunun üzerine oturun. Nefes vererek öne doğru eğilin ve topuklarınıza uzanın. Dirseklerinizi yere yakın tutun. Alnınızı platforma yaslayarak dinlenebilirsiniz.

2 dakika

(20-30 nefes)

Kuyruksokumunuzu kalın bir yastıkla destekleyerek arkaya doğru yaslanın. Ayak tabanlarınızı birbirine yaslayın. Kafanızın altında mutlaka ayrıca bir yükselti olmalı. Kollarınızı rahat bir şekilde yana açın.

3 dakika

(30-45 nefes)

Yukarıdaki hareketi dizlerinizi bükerek tekrarlayın. Hareketi yapmakta zorlanırsanız dizlerinizi kalçanızın genişliğinde açabilirsiniz.

Her taraf için:

1 dakika

(10-15 nefes)

Oturun ve bacaklarınızı iki yana açın. Sağa doğru eğilirken parmak uçlarınızı yere koyun. Her iki ayağınızın parmak uçları yukarı doğru olmalı. Aynı yoga pozunu diğer taraf için de yapın.

Son olarak 3 dakika boyunca bacaklarınız ve kollarınız açık bir şekilde uzanın.Yoga & Pilates

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: