‘Dut pekmezi yersek bir şey olmaz’ diyen AKP’li vekil, Covid-19 şüphesiyle hastaneye kaldırıldı


salgınının başladığı dönemde TBMM , Aile, Çalışma ve İşler Komisyonu Başkanı olarak görev yapan ve salgının 15 ’ta biteceğini belirterek “Dut pekmezi yersek bir şey olmaz” diyen ’li , klinik bulgularının koronavirüsü işaret etmesi ardından hastaneye kaldırıldı.

AKP Ordu Şenel Yediyıldız, 10 gün önce başlayan şikayetleri üzerine yaptırdığı koronavirüs testinin negatif çıkmasına rağmen klinik bulgularının koronavirüsü işaret etmesi arıdndan Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Yediyıldız, sosyal hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi: “10 gün önce başlayan şikayetlerim üzerine yaptırdığım Covid-19 test sonuçları negatif çıkmasına rağmen Hastanesi’nde yapılan tetkiklerimde BT (Bilgiayarlı tomografi) bulgusu nedeniyle yüksek olduğu tespit edilmiş ve şikayetlerim neticesinde perşembe günü Ankara Şehir Hastanesinde tedavi altına alınmış bulunmaktayım. Genel durumum gayet iyi. Arayan, soran, mesaj atan değerli dostlarıma çok teşekkür ederim.”

İlk vakaların görülmeye başladığı dönemde TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı olarak görev yapan Yediyıldız, virüse karşı Sağlık Bakanlığı’nın sıkı önlemler aldığını ve salgının 15 Mart’tan itibaren tamamen ortadan kalkacağını söylemişti. Yediyıldız 5 Mart 2020’da Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dut pekmezi tavsiyesine de atıfta bulunan Yediyıldız, “Dut pekmezi yersek hiçbir şey olmaz” demişti.

İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, Yediyıldız’a geçmiş olsun dileğinde bulunurken “Dut pekmezi yediği halde Covid-19 hastalığına yakalanan Sayın Yediyıldız’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor acil şifalar diliyorum. Herkesi bilimin rehberliğine uygun davranmaya davet ediyorum” dedi.

Dut pekmezi yediği halde Covid-19 hastalığına yakalanan Sayın Yediyıldız’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor acil şifalar diliyorum.
Herkesi bilimin rehberliğine uygun davranmaya davet ediyorum. https://t.co/HrXR4Ll5hv

— Ali ŞEKER (@draliseker) December 1, 2020

 Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: