Duygu Delen’in Avukatı: Burada Bir Çocuk Cinayeti Var


Gaziantep’te, erkek arkadaşının 4’üncü katındaki evinin penceresinden düşerek yaşamını kaybetmiş olduğu öne sürülen ’in (17) ailesinin avukatı Göksel Öztürkmen, “Burada bir kadın cinayetinin yanı sıra bir çocuk cinayeti de var. Burada çocuğa karşı şiddet var. Çocuğa karşı meydana gelen fiil söz mevzusu. Bunun gözden kaçırılmaması gerektiğini, olayın çocuk boyutu bulunduğunu düşünüyoruz” dedi.

13 Ağustos günü yaşanmış olan vakada, Duygu Delen erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın (20) Batıkent Mahallesi’nde 5 katlı bir apartmanın 4’nci katındaki evinin penceresinden henüz bilinmeyen bir nedenle düştü. Delen, vaka yerinde yaşamını kaybederken, polis Mehmet Kaplan’ı gözaltına aldı. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Kaplan, ‘cinsel istismar ve kasten öldürme’ suçlarından tutuklandı. Duygu Delen ise ailesinin ve arkadaşlarının gözyaşları içinde toprağa verildi.

‘BİR ÇOCUĞU ANNE BABASIYLA TEHDİT ETME SÖZ KONUSU’

Savcılık tarafından dosyaya erişim kısıtlaması getirilen soruşturma sürerken Duygu Delen’in ailesinin avukatı Göksel Öztürkmen, olayın kadın cinayetinin yanı sıra çocuk cinayeti olarak da ele alınması gerektiğini söyledi. Avukat Delen, “Aile perişan durumda. Bakmaya kıyamadığınız evladınız, evladınız menfur bir cinayete kurban gidiyor. Klasikleşen, ‘öldür sonrasında belli imkanları da kullanarak işin kenarından sıyrıl, kaç.’ İnşallah biz buna müsaade etmeyeceğiz. Gerek ben gerek öteki avukatların tek amacı bu.

Duygu’nun ölümü, kamuoyunda olarak lanse edildi. Burada gözden kaçırılan bir nokta var. Burada kadın cinayeti var ancak öte taraftan 15-18 yaş arasında bir çocuk cinayeti de var. Burada çocuğa karşı bir şiddet var. Burada çocuğa karşı gerçekleştirilen bir fiil söz konusu.Kadın Olmak Zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: