Erkek Erkeğe Takılmak İsteyenler İçin Hafta Sonu Aktivite Önerileri


Kimi zaman yalnızca erkeğe zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Bir tek yakın arkadaşlarınızdan oluşan bir grupla yapacağınız hafta sonu aktivitesi adeta bir terapi tesiri yaratabilir. Yapılacak pek fazlaca aktivite olmasına karşın aklınıza parlak bir düşünce gelmiyorsa erkek erkeğe takılmak isteyenler için derlediğimiz 7 hafta sonu aktivitesi önerisinden biri muhakkak aklınızı çelecektir.

1. Kamp 

Tabiat tutkunu bir dost grubunuz var ise hafta sonu için bir kamp planı yapabilirsiniz. Akdeniz’de, Ege’de ya da İstanbul’a yakın noktalardaki kamp alanlarından faydalanabilirsiniz. Uzun tabiat yürüyüşleri yapmış olup şehrin kalabalığından uzaklaşabileceğiniz, bisiklet turuna çıkıp balık tutabileceğiniz bu kamplar, erkek erkeğe zaman geçirmek için keyifli bir seçenek olacaktır.

2. Kayak 

Ekstrem aktivitelerden hoşlanıyorsanız dost grubunuzla hafta sonu için bir kayak planı organize edebilirsiniz. Yurt dışına çıkmak için yeterli vaktiniz yada bütçeniz yoksa Erciyes, Kartalkaya, Palandöken, Uludağ, Kartepe ve Sarıkamış benzer biçimde yurt içi kayak merkezleri hafta sonunu geçirebileceğiniz ideal bölgeler. Siz bir tek kayak malzemelerinizi hazırlayın ve eğlencenin tadını çıkarın!

3. Go kart

Erkek erkeğe yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri de şüphesiz go kart! Hız tutkunu arkadaşlara sahipseniz hafta sonu planına go kartı da ekleyebilirsiniz. Pek çok yerde mevcut olan go kart pistlerine gitmeden önce, arayıp rezervasyon yaptırmanızda yarar var.

4. Laser tag 

Oyun meraklısıysanız temel olarak paintball’a benzeyen ancak bambaşka bir tecrübe sunan laser tag’i haftasonu planınıza dahil edebilirsiniz. Bir strateji oyunu olan laser tag, takımlar halinde oynanıyor. Laser tag’de oyuncular, üzerlerinde taşıdıkları kızılötesi alıcı verici KİT’ler yardımıyla değişik senaryo ve görevlerde başarı göstermiş olabilmek için savaşım ederken birbirlerini eleyerek puan kazanmaya çalışıyor. İstanbul’da birçok mekanda bulabileceğiniz bu keyifli aktivite için gideceğiniz yeri önceden arayıp bilgi almayı ve rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

5. Paintball 

Açık ya da kapalı alanlarda oynanabilen paintball da oyunsever dost grupları için oldukça keyifli bir haftasonu aktivitesi. Hem bireysel hem de takımlar halinde oynanabilen paintball’da oyuncular, ellerinde taşıdıkları boya fırlatan silahlarla birbirlerini vurmaya çalışıyor.

6. Poligon

Adrenalin seven ve heyecanı birazcık daha çoğaltmak isteyen dost grupları poligonda kabiliyetlerini sergileyebilir. Erkek erkeğe gidebileceğiniz en keyifli yerlerden kabul edilen poligonda, birkaç atış yapmış olup stres atabilirsiniz.

7. Dalış

Büyüleyici bir dünyanın kapılarını aralayan dalış sporu, kalabalık gruplarca yapılacak en ideal aktivitelerden biri. Su altına meraklı arkadaşlarınızla bir tekne kiralayıp bakir koyların ender canlılarını keşfedebilir, hafta sonunuzu sonsuz maviliklerin derinliklerinde geçirebilirsiniz. Pek çok dalış tutkununun uğrak noktası olan Ege Denizi’nin kuzey kesimindeki Saroz Körfezi oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Daha ilkin dalış yapmadıysanız tecrübe etme dalışıyla işe başlayabilirsiniz.

Kaynak:

https://www.theodysseyonline.com/tips-for-best-bro-date-ever

https://www.buzzfeed.com/scaachikoul/tk-ways-to-celebrate-international-mens-dayErkek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: