Erkeklerin Dikkate Alması Gereken Stil Önerileri


modası, göz açıp kapayıncaya dek değişse de modası için aynı şeyi söylemek oldukça güç. Hatta erkekler için iyi bir stile haiz olmanın yolu, birkaç altın kuraldan geçiyor desek pek de yanlış olmaz. Eğer siz de erkek stilinin değişmeyen kurallarını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İşte bir adamın yaşamının her noktasında uygulaması ihtiyaç duyulan stil önerileri…

 

1. Seçtiğiniz ürünlerin kalitesine dikkat edin

Seçtiğiniz ürünlerin fiyatına değil, kalitesine odaklanın! Birçok erkek için eğer olmazsa olmaz parçalardan biri de tişörtler. Her gün giydiğiniz tişörtlerin kumaş kalitesi, düşündüğünüzden oldukca daha mühim. Baskıları yıpranmış ve rengi solmuş bir tişört hem sizi bakımsız gösterir hem de kombininizdeki öteki parçaların cazibesini yitirmesine niçin olur. Doğru bir biçim yakalamak için satın aldığınız ürünlerin kalitesine itina göstermeyi ihmal etmeyin!

 

2. Vücudunuza uygun pantolon kesimini bulun

Günümüzde erkek reyonlarında da birçok değişik pantolon modeli ve kesimi bulunuyor. Vücut tipinize en uygun pantolonu seçmek için yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey hepsini tek tek tecrübe etmek! Her sezon olduğu benzer biçimde bu sürem da vitrinleri domine eden bolca yırtıklı, desenli ve eskitmeli pantolonlardan kaçının. Doğru bir pantolon kesimi için dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir öteki nokta ise paça boyu! Satın aldığınız her pantolonun doğru bir paça boyuna haiz olduğuna güvenilir olmalısınız. Eğer fazla uzun bulunduğunu düşünüyorsanız terziye gitme vakti gelmiş anlamına gelir!

 

3. Takım elbise bedeninize karar verirken dikkatli olun

Takım elbise bedenleri, her sezon olduğu benzer biçimde bu sürem da erkeklerin en büyük problemi olmaya devam ediyor. Vücudunuza tam oturan bir takım elbise bulmak olanaksız benzer biçimde gözükse de terziler bugünler için var! Siz ceketinizin etek boyuna ve omuz ölçülerine dikkat edin yeter; gerisini terzinin ellerine bırakabilir, karizmatik bir görüntünün tadını çıkarabilirsiniz.

 

4. Basit kombinlerden korkmayın

Erkek stilinin değişmeyen kurallarından biri de “basic giyim” olarak adlandırdığımız basit kombinlerdir. Bedeninize uygun beyaz bir tişörtü gene bedeninize uygun, düz bir pantolonla kombinlemek sizi hiçbir vakit yarı yolda bırakmaz! Restoranlardan barlara, her yerde tercih edebileceğiniz bu biçim basit kombinler, çabasız şıklığın en mühim örneklerinden biri olmaya devam ediyor.

 

5. Saç ve sakallarınıza itina gösterin 

Eksiksiz bir stilin en büyük tamamlayıcısı da bakımlı saçlar ve sakallardır. Birçok erkek, bu kuralı unutur ve giysilerine gösterdiği önemi kuaförüne göstermez. Ihmal etmeyin ki ne kadar iyi giyinirseniz giyinin, bakımsız saç ve sakallar tüm havanızı yok edebilir! Bundan dolayı tarzınıza uygun bir sakal kesimine haiz olmak ve her gün saçlarınızı şekillendirmek düşündüğünüzden oldukca daha mühim.

 

Kaynak:

https://www.sozcu.com.tr/hayatim/son-/erkekler-icin-stil-onerileri-2/

https://mag.morhipo.com/erkek-stiline-dair-9-ipucu/Erkek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: