Evli Olduğu Kadını Defalarca Bıçaklayan Erkeğe 15 Yıl Hapis Cezası


Şubat ayında boşanma aşamasında olduğu Sakine’yi 28 yerinden bıçaklayarak öldürmeye Muzaffer Beğdilili isimli erkeğe 15 yıl 11 ay hapis cezası verildi

 

Çorum’da boşanma aşamasında olduğu Sakine Beğdilili’yi 28 yerinden bıçaklayarak yaralayan Muzaffer Beğdilili ‘eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan yargılandığı davada, 15 yıl 11 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Çorum 3’üncü Ağır Mahkemesi’nde ‘eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan açılan davanın bugün karar duruşması görüldü. sanık Muzaffer Beğdillili’nin katıldığı duruşmada, taraf avukatları ile , Çalışma ve Hizmetler Bakanlığı avukatı da hazır bulundu.

Sanık avukatı olayda öldürme kastı bulunmadığını, müvekkilinin eşini kolu ile bacağından yaraladığını etti.

Sakine Beğdillili’nin avukatı ise sanığın müvekkilini defalarca ölümle ettiğini, olayda da öldürmek için defalarca bıçakladığını anlatarak, ceza verilmesini istedi.

Mahkeme, tutuklu sanığı ‘eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 15 yıl 11 ay 7 gün hapis cezasına çarptırdı.

NE OLMUŞTU?

Olay, geçen yıl 23 Şubat’ta, Çorum’un Gülabibey Mahallesi Hasan Paşa Sokak’ta meydana geldi.

Bir şirkette özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Sakine Beğdilili, ayrı yaşadığı boşanma aşamasındaki Muzaffer Beğdillili ile sokak ortasına karşılaştı.

Muzaffer Beğdillili, Sakine Beğdilili’yi 28 yerinden bıçaklayarak yaraladı. Kanlar içinde kalan kadın, ihbar üzerine gelen görevlilerince Hitit Üniversitesi Erol Olçok ve Hastanesi’ne kaldırıldı. Hemen ameliyata alınan Sakine, sağlığına kavuşup, taburcu edildi. tarafından yakalanan saldırgan ise tutuklandı.Kadın Olmak Zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: