Eyüpsultan’da 4’ü yavru 7 kedi vahşice öldürüldü!


İstanbul Eyüpsultan’da Yeşilpınar Mahallesi’nde mahallelinin beslediği kedilerden 7’si vahşice katledildi. Kedileri düzenli olarak beslediğini belirten Bişkin, Mahalle sakinlerinin bu olaydan dolayı üzgün oldukları ve biran önce bu katliamı yapanların bulunmasını istedi.

İstanbul Eyüpsultan’da 4’ü yavru 7 parçalanmış halde bulundu. Mahalle sakinlerinin bu olaydan dolayı üzgün oldukları ve biran önce bu katliamı yapanların bulunmasını istedi.

Olay, Yeşilpınar Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Sinan Bişkin (21), kedileri beslemek için binanın bulunduğu arsaya gitti. Bişkin, arsada 4’ü yavru 7 kedinin parçalanmış halde olduğunu gördü. Durumu hemen ve ekiplerine bildiren Bişkin, o anların görüntüsünü telefonuyla kaydetti. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede yaptı. Olaydan sonra metruk binanın ekipler tarafından yıkıldığı öğrenildi. Arsa üzerinde 4 yavru kedinin annesi olduğu öğrenilen bir kedinin de yavrularını aradığı görüldü. Mahalle sakinlerinin bu olaydan dolayı üzgün oldukları ve biran önce bu katliamı yapanların bulunmasını istedi.

“KEDİLERİ ÖLÜ HALDE BULDUM”

Arsada kedileri besleyen Sinan Bişkin, “Kedileri besliyordum. Beslemeye gittiğimde kedileri ölü halde buldum. Burada çok sayıda kedi vardı. Bir kısmını öldürmüşler. Kafaları kopmuş, paramparça olmuş halde buldum. hakları biran önce gelmesini istiyorum. O anların videosunu çektim. Gerekli yerlere de gönderdim. Annesi yavrularını arıyor” dedi.

“KEDİLERİ KESİP ATMIŞLAR”

Mahalle esnafı Fatih Yılmaz, “Bende burada esnafım. kedileri besliyorduk. Mahallenin kedileriydi. Kimseye bir zararları yoktu. Bizde polislerin geldiğinde öğrendik. Kedileri kesip atmışlar. Bizde çok üzgünüz. Bunu nasıl yapıyorlar? Akıl alacak gibi değil. olarak suyunu verip yemini alıyorduk” diye konuştu.

eyupsultan-da-4-u-yavru-7-kedi-vahsice-olduruldu-810136-1.

“YAPILAN KATLİAMI NEFRETLE KINIYORUM”

Kedilere arka camından besleyen sahibi Hakan Ali Kılıç, “Hayvanlar camın önüne geliyorlardı. Bizde yemek işleriyle uğraştığımız için bir şeyler veriyorduk onlara. Verdiğimiz saatlere alışmışlardı. Aynı saatte sürekli geliyorlardı. Hayvanların katledilmesini görmedim. Komşularımızdan duyduk. Ekipler geldi. Hayvanları alınca haberimiz oldu. Çok üzüldüm. Bizde onlara alışmıştık. hayvanlarının yaşamaları mevsiminde zor. Yasa ve kanunların hayvanları koruyacağı inancındayım. Yapılan katliamı nefretle kınıyorum. Suçluların bulup cezalandırılmasını ve aynı şeylerin tekrar olmamasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

DHA

 Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: