Kadın

Hamilelikte Cinsel Yaşam

Hamilelikte cinsel ilişki ne zaman bırakılmalı diye soran bir okurumuza cevabımız şudur ilişkilerini hamilelik döneminin her anında rahat bir şekilde yaşayabilirler bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Fakat bazı özel durumlar olabilir . Bu durumlar doktorunuzun sağlığınızda varsa bir sorununuz ,uyarısını dikkate almanızı gerektirebilir .Örneğin hamile olan kişide düşük riski söz konusu ise erken doğum riski var ise kanama oluyorsa veya enfeksiyon taşıma gibi bir ihtimal yaşanıyorsa cinsel ilişkiye kısıtlama getirilebilir.

Peki hamilelikte cinsel ilişki ne zaman bırakılmalı sorusunun cevabımız eğer kontrollü bir şekilde ilişki yaşanıyorsa ve yukarıda bahsettiğimiz sağlık probleminiz yok ise son ana kadar yaşayabilirsiniz.İlişki sırasında bebeğe baskı ve karın kaslarına basınç uygulamayacak pozisyonlar tercih edilmelidir.

Gebelik sırasında memelere uyarı yapılmamalıdır. Bu rahim kasını tetikleyen bir unsur olduğu için zorlanmaya bağlı erken doğumlara sebep olabilir.Ancak hamilelik dönemi ile ilgili daha geniş bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak yada aile hekiminizle konuşarak daha Detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Mutlu sağlıklı günler dileriz .

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: