Hamsterı tokatlayıp, ısırmaya kalkışan kişiye para cezası


’da hamsterı tokatlayıp ısırmaya kalkışan S.K. isimli kişi gözaltına alınıp, 947 para cezası uygulandıktan sonra bırakıldı.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, kucağına aldığı hamster cinsi fareyi tokatlayıp, ısırmaya çalıştığı anların görüntüleri ortaya çıkan kişinin kimliği belirlendi.

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından harekete geçen Gazipaşa İlçe Müdürlüğü ekipleri, cep telefonu görüntülerinin yanı sıra çevredeki kameralarını da incelemeye aldı. Polis yaptığı çalışma sonucu genç kadının S.K. olduğunu belirledi. Polis tarafından gözaltına alınan S.K.’ye Hayvanları Kanunu kapsamında 947 lira para cezası uygulandıktan sonra bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, bir kişi kucağına aldığı hamster cinsi fareyi tokatlayıp, ısırmaya çalıştı. Olaya ilişkin görüntüler tepki çekti.

Gazipaşa merkezinde kaydedilen görüntülerde, kimliği öğrenilemeyen bir kişi, kucağına aldığı hamster cinsi fareyi tokatlarken kaydedildi.

Zaman zaman hayvanın kafasını da ısırmaya şahsın neden böyle bir şey yaptığı belirlenemedi.

Çevredekiler tarafından kaydedilen görüntüler, sosyal medyada yayılınca hakları savunucuları ve hayvanseverler yaşananlara tepki gösterdi. Bazı kullanıcılar ise şahsın hayvanı sevmeye çalıştığını etti.Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: