Hem Masalsı Hem Ekonomik Kış Düğünü Fikirleri


Kış mevsiminde evlenmeyi yeğleyen çiftlere hususi, soğuk havalarda iç ısıtacak, romantizmden gözleri dolduracak, kıskançlıktan düşman çatlatacak, ışıl ışıl kış düğünü önerileri sıraladık. Mutluluklar diliyoruz.

Beyazın Büyüsü

Gelinliğin beyazının kar beyaz ile buluşmuş olduğu bu peri masalının prensesi sizsiniz. Tüylü aksesuarlar ve taşlarla hazırlanmış bir gelin saçından süzülen kar taneleri ve kürk, kaşmir şal, deri eldivenler, çizmeler, yün bolerolar ile tamamlanmış bir gelinlik ile kendi masalınızı yazın.

Kır Düğününden Kış Düğününe

Mevsim kış olunca kır düğünü dağlara göç eder. Ormanlar, dağlar, korular, karlarla kaplı geniş alanlar ise bu hususi günün en can alıcı parçasını oluşturur. Karlarla süslenmiş dalların verdiği enfes görüntüsüyle kar beyaz gelinliğinizin bir araya gelmesinden ortaya çıkan düğün fotoğraflarınıza baktıkça iyi ki yapmışız diyeceksiniz. Üstelik tabiat ananın size sunmuş olduğu naturel bir ortamı düğün mekânı yaparak bütçenizi sarsmadan bir düğün yapabilirsiniz. Mesela Büyükada’daki Aya Yorgi Tepesi, Sapanca Gölü ya da Ağva görkemli manzaraları ile kış düğünü için mükemmel bölgeler.

Dağ Evi Konsepti

Bir butik otel, sıcacık şömineden etrafa yayılan çıtırtılar ve yanınızda en sevdikleriniz… Bir dağ evinin duygusal atmosferinde yapacağınız çağrı, hem sizin hem de misafirleriniz için unutulmaz bir edinim olacak.

En Uygun Fiyata En Güzel Mekânlar

Dinlence mevsimi yaz olduğundan yazın otellerin fiyatı yüksek olur. Bir butik otelin terasını ya da şık bir otelin restoranını kış mevsiminde yaza bakılırsa oldukca daha uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz.

İç Isıtan İçecekler

Yemekli ve içkili düğün harcamasını mevsim koşullarını avantaja çevirerek azaltabilir, düğün masalarını sahlep, çay, sıcak çikolata ve kahve benzer biçimde sıcak içeceklerle donatabilirsiniz. Hem kış konseptine uygun hem de ekonomik. Pasta-limonata düğününe şık ve sıcak bir alternatif.

Kış Romantizmini İkiye Katlayın

Kışın romantizmini kimi zaman yağmur damlalarında, kimi zaman de atıştıran kar tanelerinde gözleriz. Fonda çalan bir keman tınısı ve hafifçe hafifçe yanan mumların bu duygusal ambiyansı yaz düğünlerini kolaylıkla gölgede bırakır. Odun parçaları, şömine, mumluklar ve ışıklandırma benzer biçimde sıcak unsurlar, dünyanın en duygusal tezadı için kış düğününüzde olması ihtiyaç duyulan aksesuarlar.

Iskemle ve Masa Süslemeleri Doğadan

Düğün organizasyonlarının masa süsleme harcamasından naturel malzemeleri ve yaratıcılığınızı kullanarak kurtulabilirsiniz. Yılbaşı boyun süslerinin çam ağacı görüntüsünde olanları sandalyelere dolayabilir, mumlarla ve kozalaklarla bezeyerek masalara yerleştirebilirsiniz mesela.

Işıklandırma

Bolca ışık veren fakat bir taraftan da duygusal olmayı başaran bir loşluk yaratmaya ne dersiniz? Kış düğününün en vurucu noktası ışıklandırmasıdır.  Beyaz rengin egemen atmosferiyle küçük lambalardan oluşan ışıklandırmanın zarif loşluğu mükemmel bir tüm oluşturur. Masalara mum serpiştirmeyi de dikkatsizlik etmeyin. Mum satan toptancılara bir uğrayın en iyisi siz.

İnciler

Loş ışıklandırmanıza incilerin zarif ışıltısının oldukca yakışacağına güvenilir olun. İnci boncukları kendiniz toptan bir halde satın alabilir, masa süsleme maliyetini de düşürmüş olmuş olursunuzAile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: