Her Eve Lazım Olan Önemli Nesneler


“Bence bir kedi.”
“Hayır, bence yeşiller içinde bir bahçe.”
“Olur mu o şekilde şey, bir eve en oldukça lazım olan şey egzersiz alanıdır.”

Her zevkin, her yaşam tarzının beklentisi değişik. Sizin evinizin vazgeçilmezi hangisi?

1. Donanımlı Bir Kütüphane

Evinizin bir odasını ya da bir köşesini ayıracağınız varlıklı bir kütüphane, hem keyifli vakit geçireceğiniz hoş bir köşe hem sakin bir emek verme alanı olacak.  Bu alanı kafanızı dinleyeceğiniz, çoluk çocuk gürültüsünden uzaklaşıp, çayınızla kahvenizle keyif yapmış olup kafanızı dinleyebileceğiniz bir yer olarak da değerlendirebilirsiniz.

2. Balkon Bahçesi

Nane, roka, maydanoz, domates, salatalık, biber… Aklınıza gelebilecek tüm otsu bitkilerle oluşturduğunuz ufak bir organik balkon bahçesi ile hem yeşil sebzelerinizi sıhhatli bir halde yetiştirecek hem de dostlarınızda rahat bir buluşma noktası yaratmış olacaksınız.

3. Yumuş Yumuş Bir Kedi

Kedilerin insandaki negatif enerjiyi almış olduğu, stresi dağıtıp ortama sevinç kattığını hepimiz bilir. İş çıkışı eve geldiğinizde sizi karşılayan yumuş yumuş bir kedi, günün yorgunluğundan yapıt bırakmaz. Her eve bir kedi kampanyasına destek vermek ister misiniz?

4. Hususi Tasarlanmış Bir Eşya

Bu, bir sanat eseri de olabilir, gittiğiniz seyahatten aldığınız orijinal bir obje de. Salona yada odanıza koyduğunuzda aniden tüm havayı değiştirip dikkatleri üstüne çekecek ve evinize değişik bir atmosfer katacaktır. Ay bu evde kimler yaşıyor bu şekilde?

5. Kondisyon Bisikleti

Bu aralar kendinizi birazcık yavaşlamış mı hissediyorsunuz? Evinizin uygun bir köşesine derhal bir kondisyon bisikleti koyun. Her daim iyi mi fit kaldığınızı merak edenlere ve kıskananlara da hazırlıklı olun.

6. Alet Çantası  

Küçücük tadilatlar yapmak, demonte mobilyaları monte etmek ve ev dekorasyonunda yapacağınız ufak değişimler için evinizde bir alet çantasının bulunması hayatınızı kolaylaştırır. Hele de içinde vidalama makinesi de var ise edindiğiniz değişik parçaları birleştirip değişik eşyalar tasarlayabilirsiniz.

7. Naturel Aydınlatmalar

Mumlar, kandiller… Evinizin birkaç köşesinde ne olursa olsun ateşe yer verin. Dengeli ve rahat bir hava yaratmanıza destek sağlar.

8. Her Marka Telefona Uygun Şarj Aletleri

Oldu ki telefonunuzun şarj aleti bozuldu, oldu ki eve gelen misafiriniz şarj aletini yanında getirmeyi unuttu. İşte o vakit iyi ki var dedirtecek, hatta luktan misafirinizin gözlerini parlatacak bir şey biliyoruz; her marka telefona uygun bir şarj aleti.

9. Şişe Açma Aparatı

Yaşam kurtaran kolay ev aletleri asla dikkatsizlik edilmemeli. Bilhassa şişe açma aparatı, yokluğu ile derin yaralar açabilir. Hatta magnetli türlerini tercih edin ki buzdolabının üstüne yapışıp kalsın, bir yere kaybolmasın.Aile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: