Her Gün Badem Yediğinizde Vücudunuzda Değişecekler Nedir?


Sıhhatli beslenmeye itina gösterenlerin vazgeçilmezi badem, hem protein hem de sıhhatli yağlar açısından oldukça zengindir. Sabah kahvaltılarında güzel bir smoothie kasesi hazırlayarak ya da ara öğünlerde atıştırarak tüketebileceğiniz bu olağanüstü besinin yararları saymakla bitmiyor. Uzmanların “her derde ilaç” diyerek nitelendirdiği badem, tertipli tüketildiğinde birçok sıhhat probleminin de önüne geçiyor.

 

Her gün badem yediğinizde vücudunuzda değişecekleri yazdık. İşte her gün badem yemeniz için 5 neden…

 

1. Sindirim sisteminiz hızlanır

Eğer sindirim sistemiyle ilgili problemleriniz var ise badem tüketmek, sindirim sisteminizi hızlandırır ve düzenler. Bilhassa sabahları tüketeceğiniz bir avuç badem; bağırsak mikrobiyotlarınızı pozitif etkisinde bırakır ve metabolizmanızı hızlandırır. Sindirim sisteminizle ilgili problemlerin önüne geçmek için siz de bademe bir şans verebilir, sabah kahvaltılarınızı bademle renklendirebilirsiniz.

 

2. Tokluk hissiniz artar

Eğer kilo problemi yaşıyorsanız ya da aşırı yeme problemleriyle mücadele ediyorsanız badem tam size göre! Her gün bir avuç badem tüketmek; içinde bulunan protein, sıhhatli yağ ve lif yardımıyla uzun süre tok kalmanızı sağlar. Uzmanlar, kilo kontrolü için badem tüketenlerin bilhassa sabah saatlerinde tüketmeye itina göstermeleri icap ettiğinin de altını çiziyor.

 

3. Kalp ve kemik sağlığınız gelişir

Her gün bir avuç badem tüketmek, kalp damar sağlığınızı pozitif yönde etkisinde bırakır. Yapılan araştırmalar her gün badem tüketen insanların fena kolesterolden meydana gelen hastalıklara yakalanma riskinin tüketmeyen insanlara nazaran daha düşük bulunduğunu gösteriyor. Ek olarak bademin içinde bulunan magnezyum ve fosfor, kemik sağlığınızı korurken daha kuvvetli kemiklere sahip olmanızı da sağlıyor.

 

4. Enerjiniz artar

Badem, içinde bol oranda karbonhidrat ve protein barındırır. Bu sayede günde bir avuç badem tükettiğinizde kendinizi zinde ve enerji dolu hissedersiniz. Ek olarak badem tüketmek, vücudunuzdaki yağ ve karbonhidratları metabolize ederek vücudunuzun enerji üretimine katkıda bulunur. Vücudunuzdaki magnezyumu da açığa çıkaran badem, kronik yorgunlukla ve kas ağrılarıyla mücadele etmek için birebirdir.

 

5. Hafızanız güçlenir

Eğer daha kuvvetli bir hafızaya sahip olmak istiyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan şey oldukça kolay: her gün badem tüketmek! Yapılan araştırmalar her gün badem tüketen insanların daha enerjik ve zinde bir beyne sahip bulunduğunu kanıtlıyor. Dolayısıyla unutkanlık ya da zihinsel bitkinlik benzer biçimde problemlerle mücadele ediyorsanız her gün badem tüketerek hafızanızı güçlendirebilirsiniz.Sağlık Tüyoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: