İstanbul’da Bugün Bulaşıcı Hastalıktan 231 Kişi Yaşamını Yitirdi


İstanbul’da bugün 231 kişi bulaşıcı hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. Bakanlığı’nın bugün ’de son 24 saatte koronavirüsten yaşamını yitirenlerin sayısı ise 174 oldu.

İstanbul (İBB), son 24 saatte bulaşıcı hastalıktan yaşamını yitirenlerin sayısını açıkladı.

Cumhuriyet Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel’in paylaştığı tabloya göre, İstanbul’da bugün 231 kişi bulaşıcı hastalık nedeniyle hayatını kaybetti.

Böylece İstanbul’da bulaşıcı hastalıktan yaşamını yitirenlerin toplam sayısı 493’e yükseldi.

istanbul-da-bugun-bulasici-hastaliktan-231-kisi-yasamini-yitirdi-809797-1.
Fotoğraf: CHP’li Özel’in paylaştığı tablo

Sağlık Bakanlığı’nın bugün (26 Kasım) açıkladığı verilere göre, 174 kişi yeni tip (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

CHP’li Özgür Özel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Veriler 2 gün önceye göre gerçeğe daha yakın, ama halen gerçekten çok uzak…” dedi.

Veriler 2 gün önceye göre gerçeğe daha yakın, ama halen gerçekten çok uzak… pic.twitter.com/gRBzTKc6kB

— Özgür Özel (@eczozgurozel) November 26, 2020

İMAMOĞLU, BAKAN KOCA’YA YANIT VERMİŞTİ

İstanbul Büyükşehir (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanı ’nın kendisine yönelik, “Bizim açıkladığımız rakamlar doğru, herkes kendi icraatına odaklanmalı” ifadesine yanıt vermişti.

“Bir belediye başkanı, sayısını açıklamaktan nasıl olsun?” diyen İmamoğlu, şunları söylemişti:

“Böyle bir şey mümkün mü? Biz, pandemiyi, şeffaf bir süreç yönetimiyle yenebiliriz. sürecinden ancak böyle galip çıkabiliriz. Dün; Rusya’da, ’da ölüm sayılarının çok yüksek sayıda olduğu açılandı. Ne oldu yani; Almanya’nın ışıltısı mı kayboldu? Ya da Rusya çöktü mü yani? Toplumla bunların paylaşılması, toplumun da süreci ciddiye almasına ve ilgililerin de bu konuyla ilgili çok daha sıkı tedbirler açıklamasına vesile olacaktır.”

 Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: