İstanbul’un Sembolleri Kaldırılıyor


İstanbul’un önemli meydanlarından olan Taksim meydanında yıllardır faaliyet gösteren simit tezgahları İBB ekipleri tarafından sözleşmeleri yenilenmeyerek kaldırıldı. Tezgahları kaldırılan simitçiler Pandemi sürecinde İBB’nin çalışan vatandaşın ekmeğini elinden aldığını söylediler.

İBB Taksim meydanındaki simitçileri kaldırıyor
Beyoğlu Taksim ve İstiklal Caddesi üzerinde yıllardır Belediye tarafından işgaliye karşılığında faaliyette bulundurduğu Simitçi tezgahları İBB’nin CHP yönetimine geçmesinden sonra kaldırılmaya başlandı.

İBB Taksim meydanındaki simitçileri kaldırıyor
Beyoğlu Belediyesine işgaliye yatırılmasına rağmen İBB belediyesi Taksim meydanı ve İstiklal Caddesinin kendi sorumluluklarında bulunmasından dolayı Beyoğlu Belediyesinin yıllar önce İBB’ile olan anlaşmasını fes ederek meydanda ve İstiklal Caddesinde bulunan 30’a yakın simit tezgahını kaldırttı.

İBB Taksim meydanındaki simitçileri kaldırıyor
SİMİTÇİLERDEN İBB’YE BÜYÜK TEPKİ VAR

Yıllardır Beyoğlu belediyesi ile İBB arasındaki anlaşma gereği Taksim meydanında işgaliye ödeyerek simit tezgahını çalıştırdıklarını belirten Veysi Maskan, “Uzun yıllardır Beyoğlu Taksim meydanında simit tezgahımız var. İBB ile Beyoğlu belediyesi arasında anlaşma gereği biz Beyoğlu Belediyesine işgaliye ödeyerek tezgahımızı çalıştırıyorduk. Fakat İBB CHP yönetimine geçince bu anlaşma yok sayılıp işgaliyenin İBB’ye yatırılmasını istediler. Bu işgaliye ile ilgili dilekçe vermemize rağmen dilekçelerimiz onaylanmayıp tezgahların kaldırılmasını yada Beyoğlu sınırlarındaki ara sokaklara götürmemiz istendi. Meydanı bırakıp ara sokaklara gitmek istemeyen ve tezgahını kaldırmayanlara ise 187 TL para cezası kesiyorlar. Bu pandemi döneminde bize yardımcı olacaklarına ekmeğimizi elimizden alıp birde üzerine para cezası kesiyorlar. Böylemi her şey güzel olacaktı. Hepimiz çoluk çocuk geçindiriyoruz. Evde bizden ekmek bekleyenler var. Böyle bir adalet olamaz” dediGündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: