İstemeye Geleceklerden Bir Gün Önce


Sizi deliler benzer biçimde isteyen beyefendi ailesini de bu işin içine soktu ve sizi topluca istemeye karar verdiler. Doğal esasen tersi olunca istemeye gelmek olmuyor, kız kaçırmak oluyor. Şu demek oluyor ki aileler istemezlerse. Daha bunun nikâhı var, düğünü var fakat işin ilk ciddiyet kazanacağı istemeye gelme vakasından önceki gece coşku doruklardadır. Cevabın nasıl biteceği belli, anne ve babanıza ya da başka bir büyüğünüze “Kızınızı oğlunuza istiyoruz.” dediklerinde sizinkiler büyük olasılıkla “Biz sizin oğlunuzu pek arzulamadığımızı fark ettik. Bizlere birazcık vakit verin, arzular arzulamaz sizi arayalım.” demezler herhalde.

İşte o “istemeye gelecekler”den bigün ilkin neler yaşanır seçimi şeyler:

Kimse Benden Bir Şey Beklemesin, Yarın İsteneceğim Şundan dolayı

Ertesi gün aile boyu isteneceğini bilen hanım çalışıyorsa işe gider fakat çalışmaz. Çalışıyormuş benzer biçimde yapar. Şundan dolayı ertesi gün istenecek. Bunu müdürlerine, patronların söyler ve kendisinin o gün için maruz görülmesini bekler. Bizce mantıklı. Sonuçta kaç kere Türk kahvesi eşliğinde istenir ki insan bu hayatta?

Kahve Yapma Alıştırmaları

Şekersiz, orta şekerli ve şekerli Türk kahvesi olmak suretiyle en iyi kıvamın tutturulması için bigün evvel dünyadaki kahve çekirdeği tüketimini hızlandıracak kadar fazlaca kahve pişirilir. Sonrasında da zorunlu, kahveler içilsin, yazıktır dökülmesin diye mecburi mevzu komşu, konuk ağırlama benzer biçimde bir işin altına girilir. “Erken kalkıp gidebilirler mi lütfen? Yarın isteneceğim de, evi temizleyeceğiz daha.”

Deliler Şeklinde, Çılgınlar Şeklinde Ev Temizliği

Evin “bal dök yala” kıvamından çıkıp “kendini sür temizlen” kıvamına gelecek kadar temizlenmesi işlemidir. Ya müstakbel kayınvalide wcye gittiğine banyo dolaplarının içini açar bakarsa? Her yer fazlaca temiz olmalı; yoksa beni istemeyebilirler.

WhatsApp Curcunası

Bir taraftan WhatssApp’ta oluşturulan kız grubunda sonunda istenecek olmanın heyecanına dair yazışmalar yapılır. “Makyajım iyi mi olsun?”, “Bunu mu giyeyim yoksa bunu mu?”, “Ay bence onu giyme, o birazcık dekolte.” benzer biçimde karşıt fikirler karşısında her seferinde kendini gardırobu eşelerken bulma benzer biçimde şeyler, vakalar vakalar.

“İstiyorsunuz Değil mi, Bir Değişim Yok?”

Müstakbel damat talibi ile meydana getirilen konuşmanın amacı aslına bakarsak şuydu: “Yok kısaca, sekizde değil de dokuzda geleceğiz dedin ya, onun için sormuş oldum.”Kadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: