Kadınlarda Şişkinlik Yapan Gıdalar


Bu gün sizlerle okurlarım mide şişkinliği,mide yanması gibi mide ile ilgili rahatsız çeken arkadaşlar için yazıyorum. Akşam gece birden sancı gibi sanki bıçak saplanmış gibi oldum. Nefes almakta bile zorlanıyordum. Acile gittim ve yel ve soğuk dediler iğne oldum geldim. Ertesi gün tekrar şişkinlik hissettim aşırı terleme ve halsizlik vardı üzerimde.

 

Sanki hiç uyumamış gibi oluyordum. Sonra randevu aldım. Doktora gittim midem de gaz sıkışması olduğunu söyledi ve yememem gereken besinleri sıraladı.Bunları okurlarımla paylaşmak istedim.

Vücutta Gaz Birikmesine Neden Olan Yiyecekler

Süt, peynir, yoğurt, tereyağ gibi laktoz zengini ürünler gaz yapıyor. Sütü ısıtarak içerek gaz yapmaması için bir önlem alabilirsiniz.

Aynı zamanda süte kakao eklemek de gaz sorununu azaltmaya yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra düşük laktozlu süt ürünleri seçmeye özen gösterebilirsiniz.

Nohut, bakla, mercimek, fasülye gibi baklagiller gaz yapan yiyecekler listesinin başını çekiyor. Gaz yapan baklagilleri akşamdan suda bekletip, ertesi gün suyunu döküp, temiz suyla pişirmeniz tavsiye ediliyor.

Patates, şalgam, turp, soğan gibi köklü besinler gaz ve şişkinlik yapıyor. Bu tür besinleri iyice pişirmek gerekiyor.

Sağlıklı Günler Dilerim…Kadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: