Kadınları Anlama Klavuzunun Gereksinimi (!)


diye bir şey çıkardılar ortaya, kadınları sadece duygusal, narin ve kırılgan olarak görüp bu klavuza kadınları sıkıştırdılar. Klavuza gerek duydular çünkü kadınları anlamak için mücadeleye girmediler sadece kalıplarla işleri zorlaştırdılar. Sonrasında ortaya çıkan ise, anlaşamayan çiftler, evlillikler ve arkadaşıklardır.

dendiğinde erkeklerin ve hatta kadınların bile düşünceleri değişiyor, çözülmesi zor bir havuz problem gibi ya da çözülmesi imkansız bir bilmece gibi görüyorlar kadınları. Halbuki yapılması gereken şey çok basit. Karşındakini anlamaya çalışmak, empati kurmak ve anlayışlı olmak kadını da erkeği de anlama konusunda insanlığa klavuz olabilecek niteliktedir.

Duygular insanları yönetir, duygular insanlara klavuz olur. Düşünceler de duyguları yönlendiren temel taşlardandır. Anlaşamayan iki insan düşünecek olursak eğer, o insanların neden anlaşmadığını düşüncelerinden, jest ve mimiklerinden, tavrından anlamak mümkündür. Bunlar bir insanı anlama yolunda iyi klavuzlardır. Yani demek istediğim şu , postmodern toplumun saçma oluşumlarına ayak uydurmak zorunda değiliz, kalıplara sıkışmak onlara sığınmak zorunda değiliz. Denemek zorundayız, yaşamak için, sevmek için ve hatta sevilmek için denemek zorundayız. Anlamayı denersek klavuza gerek duymadan her şey önümüze serilecektir. Klavuz diye bir şey yok zaten, o sadece topluma yerleşmeye çalışan bir kavram ancak bunu başaramayacak.

Unutulmaması gereken gerçeklerde insanın beyninin fonksiyonlarının ne kadar geniş ve pratik olduğu vardır.  Bunu kullanmalıyız, bundan yararlanmalıyız.Kadın Olmak Zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: