Kanserle Bir Gladyatör Gibi Mücadele Eden Besinler


Şu hayattaki en kötü kalpli insanların ve ezeli düşmanlarımızın bile başına gelmesini istemeyeceğimiz hastalıktır kanser. Kendisinden korunmak için ne yiyip içsek de kanserle bir gladyatör gibi savaşıp zaferi elde etmenin haklı gururunu yaşasak? Kanserin azılı düşmanı, antitoksik, multi sağlıklı bu yiyecekleri sofralarınızın baş köşesine buyur edip mücadelenin fitilini ateşleyin, artık gerisini “o” düşünsün.

Çinlilere Güveniyoruz: Yeşil Çay

 

Kansere karşı çay, özellikle de yeşil çay içmenizde fayda var. Tıbba bu kadar düşkün olan Çinlilerin yüzyıllarca yeşil çayı baş tacı etmelerinin sebebi; yeşil çayın göğüs, karaciğer, mide, kolon ve prostat kanserleri riskini azaltması. Adamlar işi biliyor.

Zerdeçal Geldi, Cepheye Haber Sal!

 

Altın sarısı rengiyle baharatlığınızda dikkatleri üzerine çekmekle kalmayacak, kanserli hücrelerin çoğalmasına karşı da asker gibi dikilecek.

Kara Üzüm ve Habbesi

 

Kara üzümün çekirdeği bir, kabuğu iki… Siz iyisi mi kanser önleyici bu leziz meyveyi olduğu gibi kullanmak için mutfak robotuna atın, suyunu için.

Suyundan Sosuna Verimli Domates

 

Domates dendi mi yemek listemiz uzayıp gidiyor. Kansere göz açtırmayan bu kırmızı mucizeyi ister salça ister sos isterseniz de domates suyu olarak tüketebilirsiniz. Avuçlayıp yiyen de var, afiyet olsun.

Ateşli Savaşçı Kırmızıbiber

 

Kırmızıbiber bugün yakar, yarın yüzümüzü güldürür. İçerdiği bol C vitamini sayesinde kansere karşı yiğit bir mücadeleye koyulur, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bütün Lahana Ailesi Kansere Karşı

 

Brüksel lahanası mı yoksa karalahana mı diye soranlar oluyor. Lahanalar arasında ayrım yapmayın, bütün lahana ailesi kansere karşı düşman kesilmiş durumda. Özellikle akciğer ve kolon kanserine karşı ekstra faydalılar.

Bro’muz Brokoli

 

“Brokoli de lahana ailesinden değil mi?” dediğinizi duyar gibiyiz. Tamam, doğru ama brokolinin faydası o kadar bol ki kendisini ayrıca ağırlamak istedik. Mesane, meme ve bağırsak kanserlerine karşı koruyucu kalkan görevi gören brokoli, C vitamini açısından da oldukça bonkör.

Yaban Mersini ile Kanser Size Yabancı

 

Bir avuç yoğurda, bir avuç da salatanıza… Tatlı ve doğal bir aroma veren bu şirin antioksidan meyve hiç çaktırmadan kanserle savaşan bir kahraman.Sağlık Tüyoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: