Kar Yağarken Evde Yapılacak Keyifli Aktiviteler


Her biri kendine özgü biçimli kar kristalleri havada birbirleriyle dans ederlerken hepimiz sıcak evlerimizde sevdiğimiz insanlarla zaman geçiririz. Kar tanelerinin eşi olmayan bulunduğunu kendi gözlerimizle fark edebiliyor olsaydık, bir ihtimal kar seyretme tıpkı elektrikler gidince oynanan sessiz beyaz perde benzer biçimde bir anane olurdu fakat hemen hemen o kabiliyete haiz değiliz. Mühim değil, karlar şehri battaniye benzer biçimde örterken, izlenmesi ve dinlemesi oldukça daha keyifli olan birçok film ve şarkı var.

Karlı Havaları Isıtan Filmler

Devasa bir kova patlamış mısır ve sıcak içecekler eşliğinde sevgilinizle birlikte film seyretmek, karlı havalarda yapılabilecek en iyi şeylerden biri. Ayrıca sevgilisi olmayanlar üzülmesin; film seyretmek, tek başına yapılacak en keyifli aktivitelerden biri. Peki, hangi filmi izlemeli?

Fargo

Dünya sinemasına Coen kardeşleri kazandıran Fargo, gerek atmosferi gerek deli senaryosuyla kar yağarken izlenebilecek filmlerin başlangıcında geliyor. Gangster filmlerini sevenler kesinlikle izlemeli. Eğer izlemeyen kaldıysa doğal olarak.

FrozenRiver

Sıkı bir dram filmi seyredip birazcık hüzünlenmek mi istiyorsunuz? ABD-Kanada sınırında geçen ve göçmenleri özetleyen bu filmimizde gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.

Home Alone

Hem kendi çocukluğunuza dönerek nostalji yaşamak hem de yeni nesilleri nefis bir klasikle tanıştırmak? Bunu yalnız Home Alone serisi yapabilir.

Ice Age

Karlı havalarda izlenmesi ihtiyaç duyulan bir animasyon film serisi var ise, o da budur. Filmden sonrasında kendinizi karlı bir maceranın tam ortasına atmak isteyebilirsiniz, eldivenlerinizi ve atkılarınızı hazırlayın.

Snowpiercer

Karlı gecenizi Uzakdoğu filmlerine mi ayırmaya karar verdiniz? Bir Fransız çizgi romanından uyarlanmış post-apokaliptik yapım olan Snowpiercer, aradığınız film.

Kar Manzarasıyla Dinlenebilecek Kristal Güzelliğinde Şarkılar

Kar manzarasını oldukça daha keyifli hale getiren şarkıların arayışındaysanız, size destek olabilecek birkaç linkimiz var:

Led Zeppelin – No Quarter

Şu sebeple deli benzer biçimde kar yağıyor, bilmiyor musun?

Thor’un rüzgârları buz benzer biçimde esiyor…

Loreena Mckennit – Snow

Şu sebeple düşen karlar bizi sarıyor, ağaçları, suları, toprağı ve havayı,

Sessizlik her yeri sarıyor…

Ella Fitzgerald – LetItSnow! LetItSnow! LetItSnow!

Şu sebeple oh, dışarıda hava ne ürkütücü,

Fakat ateş ne kadar da muhteşem,

Ve gidecek bir yer olmadığından beri,

Yağ kar, yağ kar, yağ kar!

Explosions In the Sky – Snow And Lights

Kar yağarken yalnız enstrümanların birbiriyle olan muhteşem uyumunu dinlemek isteyen müzikseverler için, ExplosionsIntheSky en ideal seçim olur.

Amason – Alen

Karlı havaları en iyi kuzeyin insanları anlatır. İsveçli grup Amason’la tanışın.

Ve elbet film izlemenin ve kendinizi şarkıların melodileriyle ısıtmanın yanında, battaniye altında kitap okumanın tadı de arada bir kafanızı kaldırıp camdan izlediğiniz kar manzarasıyla bambaşka olur.Aile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: