Karın Yağlarının Yakılmasına Yardımcı Olan Besinler


Karın yağlarının oluşturduğu görüntü birçok insan için temel sorunlardan biridir. Yüksek oranda yağ kitlesine haiz olan bireyler, yalnız görüntü olarak değil sıhhat açısından da ciddi riskler taşırlar. Karın yağlarını eritmek ise ilk olarak tertipli ve dengeli beslenmek, peşinden spor yapmak ve sıhhatli bir yaşam sürmekten geçiyor. Sıhhatli bir şekilde zayıflamanıza ve karın yağlarınızı yakmanıza destek olacak gıdaları orantılı bir şekilde tükettiğiniz takdirde oldukca kısa bir süre içinde değişime yakından tanık olabilirsiniz. İşte yağ yakımına destek olan gıdalardan birkaçı…

Elma Sirkesi

Vücudun şeker isteğini kesen ve zayıflamanıza destek olan elma sirkesi, karın yağlarının yakılmasına da destek oluyor. Son aşama naturel bir gıda olan elma sirkesi bununla beraber detoks tesiri de yaratarak midenin PH kıymetini de dengeliyor. Bu da tokluk hissi vererek bilhassa yemeklerde oldukca yoğun tüketimi engelliyor. Elma sirkesi tüketiminin peşinden bir bardak su içmeniz ise uzmanlar tarafınca tavsiye ediliyor.

Chia Tohumları

Gıda kıymeti açısından varlıklı olan chia tohumları, karın yağlarının yakılmasına destek olan gıdalardan bir tanesidir. Bağışıklık sistemini de kuvvetlendiren chia tohumları bununla beraber vücudun direnç kazanmasını da sağlar. Sadece chia tohumlarının orantısız olarak tüketilmesi vücuttaki sıvı dengesini azaltıyor ve sindirim sistemini yavaşlatıyor. Dolaysıyla chia tohumlarını dengeli bir şekilde tüketmeniz gerekiyor.

Kefir

Kefirin tıbbı olarak birçok faydası bulunuyor. Yoğurda benzeyen bir fermente içecek olan kefir, karın yağlarının yakılmasına da destek oluyor. Yararlı prebiyotikler içeren kefir bununla beraber vücudun enfeksiyonlara karşı korunmasını da sağlıyor. Karın yağlarının yakılması için haftada 2 yada 3 kere kefir tüketilmesi öneriliyor. Tertipli spor ile tüketildiğinde tesirini artırıyor.

Kemik Suyu

Hem tıbbi hem de alternatif tedavi şekillerinin olmazsa olmaz besini kemik suyu, karın yağlarının yakılmasına destek olan öteki bir gıda. İçerisinde bulunan aminoasitler ile kas yıkımını önleyen, kemikleri güçlendiren ve metabolizmayı hızlandıran kemik suyu, vücudunuzda detoks tesiri yaratır.

Acı Biber

Vücut ısısını artırarak karın yağlarının yakılmasını elde eden acı biber bununla beraber vücudunuzdaki enerji seviyesini de artırıyor. Metabolizmanın hızlanmasına destek olan acı biberi hem naturel olarak hem de yiyeceklerinize ilave ederek tüketebilirsiniz.

Greyfurt

Turunçgiller ailesinden greyfurt da ihtiva ettiği değişik maddelerle karın yağlarının yakılmasını sağlıyor. İçerisinde yer edinen enzimler ile vücudun şeker oranını düzenleyen ve metabolizmayı hızlandıran greyfurt, tokluk hissi vererek dikkatli beslenmenizi de sağlıyor. Uygun seviyede ve spora birlikte rol alır şekilde tüketilen greyfurt, yağ yakımı mevzusunda etkili bir gıda olarak öne çıkıyor.Sağlık Tüyoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: