Kendi Atlamamış, İtilmiş!


’da eylül ayında bir apartmanın 4’üncü katından düşerek ağır yaralanan 24 yaşındaki Firuze Ercan, evli olduğu G.E. tarafından itildiğini söyledi. Polise genç kadının intihar ettiğini aktaran G.E., gözaltına alındı ancak çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde 20 Eylül’de yaşanan olayda Firuze Ercan, apartmanın 4’üncü katından düşerek ağır yaralandı. Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi’ne kaldırılan genç yoğun bakıma alındı. Bu sırada G.E. ise polise verdiği ifadesinde genç kadının intihar ettiğini öne sürdü.

Genç kadın kendine gelince ortaya çıktı. Hastanede polise veren Firuze Ercan, G.E.’nin kendisini ederek balkona savurduğunu ifade etti. Genç kadının şikâyeti üzerine gözaltına alınan G.E. hakkında çıkarıldığı Malatya 5. Asliye Ceza Mahkemesinde ‘basit yaralama’ suçundan dava açıldı ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olaya ilişkin hiçbir kamera kaydı ve tanığın olmaması nedeniyle ölmesi durumunda olayın intihar olarak kapatılacağını söyleyen genç kadın, boşanma davası da açtı. Mahkeme tarafından kararı verilen kadının tedavisi sürerken avukatı ise olayın cinayete teşebbüs olması nedeniyle davanın ağır ceza mahkemesinde açılmasını talep etti.

ORTASINDA DARP

Öte yandan ’de marketten çıkıp evine doğru yürüyen Hatice Türkoğlu, tanımadığı bir erkeğin saldırısına maruz bırakıldı. Darp raporu alan kadın, Anadolu Başsavcılığı’na hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılık tarafından saldırgan hakkında başlatıldı.

Saldırganın kendisini öldürebileceğine vurgu yapan Türkoğlu, şikâyet dilekçesinde şunları söyledi:

“Şahıs bana saldırırken kendince anlamsız sözler söylüyordu ancak ne dediğini olayın şokuyla anlamadım. Çevreden gelen vatandaşlar beni şahsın elinden zor aldılar. Beni darp eden ve bana saldıran A.B. hakkında şikâyetçiyim.”

DHA-İHA

 Kadın Olmak Zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: