Kilo Almanın Yolları?


Bazılarımız için kilo almak ya da fazla şişman olmak ara sıra bir karabasan haline dönüşebiliyor. Sadece bazılarımız için de kilo almak, daha sıhhatli olmak için olmazsa olmaz olabiliyor. Bazı hastalıkların tedavisi için doktorlar tarafınca tavsiye edilen kilo almanın süratli ve sıhhatli yollarını sizler için derledik.

Öncelikle beslenmenizi düzenleyin

Sıhhatli bir yaşam sürmenin ana kurallarından biri tertipli ve dengeli bir halde beslenmektir. Kilo almak istiyorsanız da bu kaide aslına bakarsak değişmez. Kilo alımı denince akla ilk gelen fazlaca ve devamlı şekilde bir beslenme oluyor. Sadece durum bu şekilde değil. Daha sıhhatli bir yaşam sürmek ve kilo alımınızı hızlandırmak istiyorsanız ilk olarak beslenmenizi düzenlemeniz gerekiyor.

Doktorunuzla birlikte hareket edin

Sağlığınızla ilgili atacağınız her adımda öncelikli olarak doktorunuza danışmanız ve onunla beraber hareket etmeniz gerekir. Doktorunuz sizin güncel sıhhat durumunuzu en iyi bilen kişidir. Kilo alma sürecinde de doktorunuz hatta doktorlarınızla beraber bir yol çizmeniz ve söylenenlere harfiyen uymanız fazlaca önemlidir.

Sporu ihmal etmeyin

Günlük egzersizler ya da spor, yalnız kilo vermek için uygulanmaz. Sıhhatli ve fit bir vücuda haiz olmanın ötesinde spor, size kilo alırken de büyük yararlar elde edecektir. Her gün yapacağınız egzersizler alacağınız her bir kalorinin vücudunuzda dengeli şekilde dağılmasını ve bunu tamamen sıhhatli bir süreçte yapmanızı sağlayacak.

Kucak kucak sıvı tüketin

Sıvı tüketimi, sadece sıhhatli ve vücudunuz için yararlı olan sıvılardan bahsediyoruz, kilo alım sürecinde kesinlikle yapmanız ihtiyaç duyulan öteki bir unsur. Yiyeceklerden ilkin ya da yemeklerle beraber alacağınız uygun miktardaki sıvılar, kilo alım sürecinizi oldukça hızlandırabilir. Burada da en doğru sonucu gene doktorunuz verecektir.

Kalorisi yüksek fakat sıhhatli gıdaları tercih edin

Sıhhatli bir kilo alım süreci için izlemeniz ihtiyaç duyulan yol sık sık ve kalorisi yüksek besinler tüketmektir. Genel anlamda enerjisi de yüksek olan bu besinlerle beraber daha süratli şekilde kilo almanız mümkün olacaktır. Mesela fıstık ezmesi, muz, peynir ya da zeytin şeklinde gıdaları tercih edebilirsiniz.

Fazlaca aç kalmayın

Vücudunuz aslına bakarsak 7 gün 24 saat çalışan bir makine gibidir. Siz uykudayken ya da dinlenirken de çalışmasına devam eder. Kilo alırken de bu prensibi hiçbir vakit aklınızdan çıkarmadan hareket etmeniz fazlaca önemlidir. Bunun için vücudunuzun çalışmasını ve bir şeyler üretmesini engellemeyin ve gün içinde fazlaca uzun süreler aç kalmayın. Averaj olarak her 4 saatte bir değişik ve sıhhatli besinler tüketmeye itina gösterin.Sağlıklı Beslenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: