Kıskançlık


Nasıl bir duygu ki insanlığımızı unutturuyor bize  Bir anda içimizdeki canavarı açığa çıkarıyor tarihten günümüze kadar gelen kıskançlıklar azımsanmayacak kadar kötü örnekler kardeş katili sultanlar günümüzde karısını öldüren kocalar komşusunu kıskanıp iftira atanlar.

Sevgilisini kıskanıpta ayrılanlar peki bunların nedeni nedir neden insanlar kıskanır. Nasıl bir duygu ki bizleri böyle esir alıyor .Adeta kör ediyor gözümüzün önündeki gerçekleri bile göremeyecek kadar kör ve sağır oluyoruz .Aşırı Sevgi’den mi yoksa güvensizlikten mi  yada aşırı nefretten mi yüreği nefretle dolmuş bir insandan  değişmesini beklemezsiniz zaten nefret taşayan kişi iki canavar besliyordur içinde nefret ve kıskançlık .

Aşırı sevgide ardından paylaşamamayı getiriyor sadece benim olsun kimseyle konuşmasın kimseye bakmasın  beyine yerleşiyor sahiplenme duygusu hemen içimizde hortluyor  birde aşırı sevgi eklendi mi işte kıskançlık canavarı doğuyor bu canavar gün geçtikçe içini kemirip duruyor sen bu duyguyu içinde tuttukça o canavarda her gün biraz daha büyüyor içimizdeki canavara dur deme vakti gelmedi mi.

Neden içimizde güzel duygular beslemek yerine böyle bir canavarla yaşayalım .Bırakın komşunuz ne yapmış sevgiliniz ne giymiş kocanız kimle konuşmuş yüreğinizi kimse için kirletmeyin aldığın her nefeste yürüdüğün her yolda hatta içtiğin sudan Mutlu olmayı biliyorsan içindeki canavar ölmeye mahkumdur .

Kıskanmak yerine sev öldürmek yerine yaşat.Hayat paylaştıkça güzelleşir huzurlu bir dünya sevgi dolu günler demektir  siz ne dersiniz….?Kadın Olmak Zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: