Koronavirüs Denetiminde Şaşırtan Savunma


Vaka artışının yüzde 50 sınırına yaklaştığı ’da polisin yaptığı denetiminde çoğu kişinin kurallara uyup maskelerini taktığı gözlendi. Maskesini takmayıp içen bir kişi ise, “’dan geldim, Adana’da sokakta sigara içmek yasak değil” sözleriyle kendisini savundu.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi ve bulaş riskinin azaltılması için ülke genelinde birçok kısıtlamaya gidilirken, önlemler sıkı şekilde yürütülmeye çalışılıyor.

İHA’da yer alan habere göre, Sağlık Bakanı ’nın, 15 ilde son bir haftada vaka sayılarındaki artışın yüzde 50’nin üzerine çıktığını, Antalya’nın da bu sınıra yaklaşan iller arasında olduğunu açıklamasının ardından, bugün de turizm kenti Antalya’nın işlek caddelerinden Kapalı Yol’da polis ekipleri tarafından yapıldı.

Kurallara riayet edilip edilmediğini eden polis, sosyal mesafe konusunda da yurttaşları uyardı.

Ekipler, bankalar önünde kuyruk olup olmadığını da kontrol etti. Halkın çoğunluğunun taktıkları, bazı kişilerin maskelerinin ise çenelerinin altında durduğu görüldü. Kimi yurttaşların da polisi görünce hemen maskelerini takmaya çalıştıkları gözlendi.

Yaklaşık 1 saat süren denetimde ekipler cadde boyu kontrolünü sürdürdü. Aynı zamanda ekipler, denetim sırasında durdukları kişilere GBT sorgusu da yaptı. Cebinde olan maskesini takmayan bir kişi, işinin etkisiyle takmayı unuttuğunu söyledi.

korona-denetiminde-sasirtan-cevap-adana-dan-geldim-adana-da-yasak-yok-809759-1.

ŞAŞIRTAN SAVUNMA

Polis ekipleri, şahsın maskesini takmasını sağlayarak, bilgilerini istedi. Maskesini çenesinin altına indirerek, sigara içen bir başka kişi ise kente yabancı olduğunu, Adana’dan geldiğini kaydetti. Şahıs, polisin “Adana da yasak yok mu?” sorusu üzerine, “Adana’da sokakta sigara içmek yasak değil” diyerek sigarasını söndürüp maskesini taktı. Polis ekipleri ise şahsın kimliğini isteyerek, işlem uyguladı.

Polisin Kapalı Yol’daki denetimi Meydanı’na doğru devam etti.

 Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: