Koronavirüs Günlerinde Takip Edebileceğiniz Online Etkinlikler


Korana virüs salgınının getirdiği sosyal izolasyon dolayısıyla birçok etkinlik, sinema filmi, tiyatro oyunu iptal edildi. Ancak sanat ve eğitim durmadı. İnternete taşındı ve teknolojinin getirdiği olanaklar ile birçok etkinlik, eğitim, kongre olarak izleyicileriyle buluşmaya hazır. Korona virüs günlerinde dijital alana taşınan ve kolayca erişebileceğiniz etkinlikleri sizler için derledik.

dijital alana taşındı

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle geçici olarak etkinliklerini durduran tiyatrolar dijital alana taşındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde perdelerini bu kez online ortamda açarak oyunları online olarak sanatseverlerle buluşturdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve belediye tiyatrolarının yanı sıra birçok özel tiyatronun web sitelerinden takip edebileceğiniz online etkinlikler, virüs sürecinde bizleri tiyatro oyunlarından mahrum bırakmayacak.

de sanatseverleri online ağırlıyor

Türkiye ve dünyadan pek çok müze, salgın önlemleri kapsamında ağırlayamadıkları ziyaretçilerine online tur imkanı sağlıyor. Sanal müze gezintileri; sadece ülkemizde değil Milano Pinacoteca di Brea Müzesi, New York Metropolitan Müzesi, Roma Vatikan Müzesi, Londra British Müzesi başta olmak üzere dünyadaki birçok müzeyi ziyaret etmeye imkan tanırken, online ziyaretçiler müzelerdeki eserleri yakından incelenip haklarında bilgi alınabiliyor.

Dijital dünyanın evrimiyle birlikte hızla büyüyen sektörlerden biri olan online eğitim sektörü sayesinde tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü ve sesli olarak eğitim alma ve eksikliğini hissettiğiniz alanlarda kendinizi geliştirme imkanı sizi bekliyor. Korona virüsün getirdiği bu kritik dönemde tamamen online olarak liderlik, insan kaynakları, kişisel gelişim, teknoloji, hukuk, sağlık, ekonomi, yönetim ve daha birçok alanda makul bütçelerle eğitim almak mümkün.

Instagram ve Youtube üzerinden verilen online konserler binlerce kişiyi ağırlıyor. Hem Türkiye’den hem de dünyanın diğer ülkelerinden birçok sanatçı, müzikseverlerle dijital alanda buluşarak takipçileriyle interaktif konserlere imza atıyorlar. Hemen hemen her gece ünlü sanatçıların ve kültür sanat merkezlerinin sosyal medya hesaplarından bir ya da birkaç konsere kolayca ulaşmak mümkün.

Canlı online atölyeler

Virüs sürecinde yalnızca kültür sanat etkinlikleri değil her yıl binlerce konuğu ağırlayan atölyeler de dijital ortama taşındı. Atölyeler online eğitim sistemi üzerinde 5-6 kişilik gruplar halinde canlı olarak yapılırken; atölyelere bilgisayar, tablet, notebook, telefon gibi teknolojik cihazlardan kolayca katılmak mümkün.Kültür & Sanat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: