Koronavirüsten ölen hemşire toprağa verildi, mesai arkadaşı isyan etti


’da hastanesinde görev yaparken yakalanıp yaşamını yitiren hemşire Selver Kuşçu Ünal, son yolculuğuna uğurlandı. Ünal’ın mesai arkadaşı İsmihan Uçar, koronavirüs nedeniyle sürekli tedirgin bir hayat sürdürdüklerini belirterek, “Ne olur maskenizi takın, mesafenizi koruyun. Buraya servise gelen hastalara, kendi annemiz, kendi kardeşimiz gibi davranıyoruz. Bizim gördüklerimizi onlar görse, eminim dışarıya çıkmazlar” dedi.

Konya’daki pandemi hastanelerinden biri olan Beyhekim Hastanesi’nde görev yapan 13 yıllık hemşire Selver Kuşçu Ünal, 11 Kasım’da koronavirüse yakalandı. Kronik astım hastası olan 36 yaşındaki Ünal, görev yaptığı hastanede tedaviye alındı.

Durumu ağırlaşan Ünal, 22 Kasım günü Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Burada ünitesinde gören Ünal, doktorların tüm müdahalesine karşın dün saatlerinde hayatını kaybetti.

BAHÇESİNDE TÖREN

Selver Kuşçu Ünal için bugün görev yaptığı Beyhekim Devlet Hastanesi’nin bahçesinde tören düzenlendi. Fiziksel mesafe kuruluna özen gösterilerek yapılan törene katılan Selver Kuşçu’nun mesai arkadaşları da gözyaşı döktü.

Selver Kuşçu Ünal ile yıllarca birlikte hemşire İsmihan Uçar, Selver hemşirenin sevgi dolu bir kişi olduğunu belirtti. Herkesin koronavirüsle ilgili alınan tedbirlere uyması için çağrıda bulunan Uçar, şunları söyledi:

“Lütfen, insanlara yalvarıyoruz artık. Bize destek olsunlar. Şu an yapabileceğimiz tek şey ve mesafe kurallarına uymak. Selver hemşirenin 2 çocuğu var. Biri 9, diğeri 2,5 yaşındaydı. 2,5 yaşındaki çocuğunun annesiyle anısı olmayacak, hatırlamayacak. Ne olur maskenizi takın, mesafenizi koruyun. Yalvarıyoruz size, bize destek olun. Buraya servise gelen hastalara, kendi annemiz, kendi kardeşimiz gibi davranıyoruz. Bizim gördüklerimizi onlar görse, eminim dışarıya çıkmazlar. Yarın ne olacağımızı bilmiyoruz. Arkadaşlarımız sırayla virüse yakalanıyor. Sıra bize ne zaman gelecek bilmiyoruz. Bu tedirginliği yaşıyoruz. Eve gittiğimde çocuğuma daha sıkı sarılıyorum.”

Törenin ardından Selver Kuşçu Ünal’ın cenazesi Yazır Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: