Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir?


Son yıllarda limonlu su birçok yerde çoğunlukla karşımıza çıkıyor. Diyetisyenlerin rejim listelerine katmış olduğu, restoranların menülerine dahil etmiş olduğu, doktorların önerilmiş olduğu limonlu su birçok alanda bizlere yarar sağlıyor. İşte limonlu suyun yararları!

Sindirime İyi Gelir

Limonlu suyun yararları içinde ilk sırada mide dostu olması geliyor. Şundan dolayı limonlu sudaki asit yiyecekleri fazlaca daha kolay bir halde sindirmenize destek oluyor. Mide yanması, gaz, mide ağrısı ve gaz sancısı çekenler limonlu su içerek sindirim sistemlerinde pozitif yönde değişimler gözlemleyebilir.

C Vitamini Deposu

Limonlu suyun yararları içinde C vitamini tesirini saymazsak olmaz. Muhteşem bir C vitamini deposu olan limonlu su adeta antioksidan görevini görüyor. Kalp ve damar hastalıkları, nüzul ve gerilim hastalıkları üstünde etkili olan C vitaminini içeren limonlu suyu içerek sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz.

Cilde Yararlı

Su içmenin başlı başına cilde ne kadar iyi geldiği artık biliniyor. Cildi besleyen ve nemlendiren su, enerjisini C vitamini açısından kuvvetli olan limonla birleştirdiğinde süper bir tesir yaratıyor. Amerikan Klinik Beslenme Derneği yapmış olduğu çalışmalarda C vitaminin buruşmuş ve kuru ciltler üstünde oldukça etkili bulunduğunu açıklıyor. Kırışıklıklara karşı cenk açan limonun suyunu su ile beraber içtiğiniz süre sıhhatli ve parlak bir cilde haiz olmanız mümkün. İşte limonlu suyun yararları içinde en cazip olanlarından biri!

Kilo Vermeye Destek

Limonlu suyun yararları ile ilgili sorulan soruların başlangıcında limonlu su zayıflatır mı, sorusu geliyor. Klinik Biyokimya ve Beslenme Dergisi’nde yapılmış olan araştırmalar limonda bulunan polifenol antioksidanların kilo alımını yavaşlattığını söylüyor.

Kötü Ağız Kokusunu Gidermeye Destek

Limonlu su içmek ağızdaki kötü kokuyu gidermeye destek oluyor. Soğan, sarımsak benzer biçimde yoğun kokulu gıdaları yedikten sonrasında ağzınızda kalan kötü kokuyu yiyeceklerden sonrasında içeceğiniz bir bardak ılık limonlu su ile giderebilirsiniz. Sabahları kalktığınız süre da bir bardak içerek yeni güne limon suyunun yararları ile başlayabilirsiniz.

Böbrek Taşlarına Düşman

İdrar söktürücü özelliğe haiz olan limonlu suyun yararları içinde böbrek taşlarına karşı cenk açması da yer ediniyor. Vücudun ihtiyacı olduğu suyu tekrardan kazandıran ve kolay bir halde idrar yapmayı elde eden limonlu su, böbrekler üstünde de oldukça etkin rol oynuyor. İdrarın kolay bir halde vücuttan atılmasına engel olabilen, büyümeye eğilimli böbrek taşlarının oluşum ihtimali bu büyülü su yardımıyla azalıyor.Sağlık Tüyoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: