Millet Bahçesi’nin adını Atatürk Parkı olarak değiştiren CHP’li belediye başkanına soruşturma


İçişleri Bakanlığı, Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi adını meclisi kararıyla ‘100. Yıl Atatürk Parkı ve Kültür ve Evi” olarak değiştiren Fındıklı Belediye Başkanı ’li Ercüment Şahin Çervatoğlu ve 7 belediye üyesine soruşturma açtı.

Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi adını belediye meclisi kararıyla ‘100. Yıl Atatürk Parkı ve Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi” olarak değiştiren Fındıklı Belediye Başkanı CHP’li Ercüment Şahin Çervatoğlu ve 7 belediye meclis üyesine İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma açıldı. Gerekçenin ise tabela değiştirilirken harcanan 7 bin 864.70 TL ile kamu zararı oluşturmak olduğu belirtildi.

ANKA’da yer alan habere göre, ’nin CHP’li Fındıklı Belediyesi, sahilde bulunan ‘Fındıklı Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi’ adının belediye meclis kararıyla ‘100. Yıl Atatürk Parkı ve Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi’ olarak değiştirilmesi üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından müffettiş görevlendirilmişti. Müffetişler sonucunda, ‘100. Yıl Atatürk Parkı’ için tabela yaptırıldığı ve 7 bin 864 harcandığı için soruşturma başlatılmasını istedi. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, soruşturma için verdi.

Alınan soruşturma kararında, “ Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve 7 CHP’li Belediye Meclis üyesi; Aziz Köroğlu, Muhsin Şentürk, Aynur Yılmaz, Enez Zeki Öztopal, Gültekin Zen, Hasan Aydınoğlu ve Ali Fikri Saatçi hakkında 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkındaki Kanunun 6’ncı maddesi gereğince soruşturma izni verildi” denildi.

 Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: