Nasıl Bir Annesiniz?


 

Yaşım 43 iyi bir kariyere sahibim iyi bir eş ve iyi bir anneyim diye düşünürken kızımın öfke kontrolü sıkıntısı ile bu düşüncelerim tamamen yıkıldı .

Neden mi diyeceksiniz kariyerime odaklı çalışırken çocuklarımı iyi yetiştirdiğimi iyi okullara gönderdiğimi herkese her şeye yettiği mi düşünüyordum .İşten geldiğimde genelde yorgundum ama yinede annelik vazifelerimi yapmaya çalışıyordum .

Bir gün kızımın okulundan öğretmeni aradı ve acil okula gelmemi istedi .Gittiğimde korkunç bir olayla karşılaştım kızım şiddetli bir şekilde kavga etmiş ve arkadaşına fiziksel olarak ağır bir darbede bulunmuştu .Evimizde yaşamadığımız bir şeydi bu durum ,kızım neden böyle bir şey yapmıştı şoktaydım kızımla ilgili şikayetleri duydukça utanıyordum.

Kızım disiplin cezasını aldı peki ben ne yapmalıydım çok zor bir durum kızsam olmaz dövmek vs bunlar çözüm değil karşıma konuşmaya çalıştım bana bile öfkesi vardı anlıyamıyordum.

Kızımı pedagoga götürüp daha profesyonel bir yardım almak istedim fakat kızım dahada hırçınlaşıyordu. Çareyi işi bırakıp ve onunla daha çok zaman geçirmekte buldum .Evet arkadaşlar şimdi kızımla harika bir anne kız ilişkimiz var demek ki bazen kendimizi mükemmel gördüğümüz şeylerde hiçte mükemmel değiliz .Çocuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: