Nüfus Cüzdanınızı Güzel Güzel Eskitmenizi Sağlayacak 10 Tavsiye


Kimi zaman acı veren ya da sıkıntılı durumlar yaşasak da yaşam güzel. Madem dünyaya bir kere geliyoruz, bu yaşamın nimetlerinden yararlanmak ve tadını yaşamak için uzun bir yaşam istemek de hakkımız. İşte nüfus cüzdanınızı güzel güzel eskiteceğiniz, uzun yaşam önerileri:

1. Bolca Bolca Gülün

 

Sizi eğlendiren ve mutlu eden insanlarla takılın, hayatınızdan mizahı noksan etmeyin, pozitif düşünün ve gülün. Gülmek stres hormonlarını azaltır. Kahkaha atmanın kalp sağlığınız için spor kadar yararlı bulunduğunu biliyor muydunuz?

2. Tertipli Egzersiz Yapın

 

Hem fizyolojik hem de ruhsal olarak kendinize iyi bakmanın yolu, tertipli egzersiz yapmaktan geçiyor. Ne demişler: İşleyen demir paslanmaz.

3. Çoluğa Çocuğa Karışın

 

Çok evladı olanların sevgiyi daha fazlaca tattıkları için daha uzun yaşadıkları düşünülüyor. Etrafınızda yaşamı paylaşacağınız ne kadar fazlaca sevdiğiniz insan olursa o denli daha azca stres ve mutsuzluk olur. Torun verecek size o çocuklar, şimdiden yatırım bunlar.

4. İçinize Atmayın

 

Sinirinizi, öfkenizi, hoşunuza gitmediğiniz şeyleri ifade etmekten çekinmeyin. Bu negatif duyguların ve düşüncelerin sizi yiyip bitirmesine izin vermeyin. Atın dışarı, kurtulun.

5. Sıhhatli ve Hafifçe Beslenin

 

Meyve, sebze, zeytinyağı, bakliyat odaklı beslenin. Hamur harcı işlerine, karbonhidrata, yağa, şekere abanmayın. Bunu hayatınızın bir parçası hâline getirin. Hem uzun yaşamak hem de yaşlandığınızda pörsümemek ve türlü hastalıkla uğraşmamak için.

6. Fakat İyi Uyuyun

 

Günde ortalama 6-7 saat uykunun kafi ve lüzumlu olduğu söyleniyor. Daha azca yada daha çok uyumamaya çalışın. Gece uykusu ise hücrelerinizi yenilemekten zihninizi dinlendirmeye kadar pek yararlı. Gün içinde olur olmaz saatlerde uyuyup gece ayağa dikilmeyin. Baykuş değilsiniz, onların vakası başka.

7. Evcil Hayvan Besleyin

 

Kedi, köpek, kuş, ne olursa. Hayvan sevmek, mutluluk katsayısını arttıran ve stresi azaltan endorfin hormonunu salgılamaya yarıyor. Ek olarak kedi mırlamasının frekansı kemik ve kasları uyarıyormuş. Sizi ufak sempatik tüy yumakları sizi.

8. Âşık Olun

 

Öyleki ısmarlama olmuyor bu işler biliyoruz fakat baktınız açık bir kapı var, derhal değerlendirin. Kalbinizin çarpmasına engel olmayın, aşktan korkmayın. Ay aşk! <3

9. Çikolata Yiyin

 

Her gün bir minik bitter çikolata ısırığı kalbinizi korumanıza destek verir. Minik fakat.

10. Dünyaya Kazık Çakın

 

Bir denemekte yarar var, bir ihtimal işe yararSağlık Tüyoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: