Okullar bir kez daha kapatıldı, Bakan Selçuk topu yurttaşa attı: Bu kez kurallara uyalım


Okulların tekrar kapatılmasına ilişkin medya hesabından bir yapan Milli Bakanı , sürecin son bulmasının yurttaşların elinde olduğunu savundu. Selçuk, “Lütfen, bu kez kurallara uyalım. Sürecin son bulması elimizde” dedi.

Yeni tip salgınında, hızlı ve kontrolsüz gelişen normalleşme süreci nedeniyle vakalarda yaşanan artış, yeni kararlarını da beraberinde getirdi. Buna göre,  üstü ve 20 yaş altı sokağa belirli saatlerde çıkabilecek. Hafta sonları ise genelinde 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkmak yasaklanacak.

Öte yandan kısa bir süre önce yüz yüze eğitime başlayan öğrenciler de 4 Ocak 2021 tarihine kadar tekrar uzaktan eğitime geçecek.

Okulların tekrar kapatılmasına yönelik eleştiriler sürerken, konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime geçiş için topu yurttaşa attı.

“Biz de yanlarında oluruz, eğitime uzaktan da devam ederiz ama onların yeri ” diyen Selçuk, “Lütfen, bu kez kurallara uyalım” dedi.

Selçuk’un paylaşımının tamamı şöyle:

“Okul bahçesinde nasıl mesafeli oynayacaklarına kadar düşünülmüş bir hazırlıkla beklediğimiz çocuklarımız bir kez daha evlerinde. Biz evde de yanlarında oluruz, eğitime uzaktan da devam ederiz ama onların yeri okul. Lütfen, bu kez kurallara uyalım. Sürecin son bulması elimizde.”

Okul bahçesinde nasıl mesafeli oynayacaklarına kadar düşünülmüş bir hazırlıkla beklediğimiz çocuklarımız bir kez daha evlerinde. Biz evde de yanlarında oluruz, eğitime uzaktan da devam ederiz ama onların yeri okul. Lütfen, bu kez kurallara uyalım. Sürecin son bulması elimizde.

— Ziya Selçuk (@ziyaselcuk) November 19, 2020

 Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: