Oyuncu Devrim Parscan Son Yolculuğuna Uğurlandı


Türk ve sinemasının usta isimlerinden Parscan, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı dün hayatını kaybeden Türk tiyatro ve sinemasının usta isimlerinden Devrim Parscan, Zİncirliku’yu Mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazı nedeniyle az sayıda katılımla mezarı başında kılındı.

Cenaze merasimine Devrim Parscan’ın kardeşi Demir Parscan ve sevenleri katıldı.

oyuncu-devrim-parscan-son-yolculuguna-ugurlandi-809212-1.

oyuncusu Demir Parscan ağabeyi Devrim Parscan’la ilgili, “Abim ediyorum 62 veya 63 yılında tiyatroda ilk oyununa başlamış 41 sene 9 şehir tiyatrosunda görevde bulunmuş. Onun haricinde, tiyatrodayken de birçok dizide ve filmde oynadı. Tiyatrodan olduktan sonrada yine tiyatro oyunlarına devam etti. 83 yaşında vefat etti. Son bir seneye kadar stüdyolarda hala dublajına devam etti. O dublajda da bu işin en büyüğüydü. Herkesin 6 dakikada bitireceği işi o 35 saniyede bitiriyordu. Çok enteresan bir sanatçıydı bu işi çok seviyordu. İsteyerek ve severek gitti. Mutlaka birilerini üzmüştür, üzmek istememiştir bir şeyler olmuştur. Ben onun kardeşi olarak olmuş bir bir şeyleri varsa o dostlardan diliyorum. Abimin affını istiyorum, iyi bir insandı. Krallar gibi gitti” ifadelerini kullandı.

 Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: