Pamuk Gibi Ellere Sahip Olmanın Yolları


Ellerimiz en çok göz önünde bulunan uzuvlarımız oldukları için onlara tıpkı primadonnalarmış gibi davranmalı, en çok işimize yarayan parçalarımız oldukları için de tüm yıpranma süreçlerinden korumalıyız.

Ellerimiz: En Değerli Hazinemiz

İletişimde ilk temas ellerle başlar. Sosyal yetenekleriniz ne düzeyde olursa olsun, fiziksel özellikler her zaman ilk intibalarda önemlidir. Üstelik güzel ve bakımlı ellere sahip olmak çok kolay, evde ya da salonlarında yapabileceğimiz birkaç pratik uygulamayla hepimiz pürüzsüz görünümlü ipeksi ellere sahip olabiliriz.

Peeling

Yüz için yapılan peeling işlemi eller içinde uygulanabilir. Zaman zaman ellerine peeling yaptırarak bebekliğinde sahip olduğun yumuşaklığa tekrar sahip olabilirsin.

Nem Bir Şeyse Nemlilik Her Şeydir

Ellerimiz nemli olmak isterler, kuru kuru takılmayı hiç sevmezler. Ayrıca beslenmeye ihtiyaç duyarlar, tüm bu istediklerini de ona verebilecek mükemmel bir ürün var: El kremi.

Her tipine göre bir el kremi olduğunu unutmayın, bir cilt uzmanının yardımıyla size en uygun olabilecek el kremini kullanın.

Sabunlar Önemli

Kalitesiz sabunlar içerdikleri kimyasallarla ellerinizi kurutup, erken yıpranmasına neden olur. Markasını bilmediğiniz, içeriğinden şüphe ettiğiniz sabunları ellerinize yaklaştırmayın, zeytinyağlı sabunları kullanmaya özen gösterin.

Manikürcü Çok Güzel Sen De Gelsene

Güzel ellere sahip olmak için gerekli olan şeylerden biri de güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olmaktır.

Manikür sayesinde tırnaklarınız rahat rahat nefes alır ve mükemmel bir görünüme kavuşurlar.

Tırnakların En Sevdiği Vitamin: B Vitamini

B Vitamini eksikliği çeken insanların tırnakları sağlıksız görünür, bu da hoş bir şey değil. B vitamini yönünden zengin yiyeceklerle beslenin; kırmızı et, balık, kabuklu deniz ürünler, yumurta ve süt gibi.

Ellere Evde Uygulanabilecek Pratik Bir Bakım Kürü

Haftada bir kez uygulayabileceğiniz bu bakım kürüyle çok daha sağlıklı ellere sahip olacaksınız. Ellerinize yoğun bir tabaka el kremi ya da vazelin sürdükten sonra pamuklu eldiven giyip uyuyun, gece boyunca elleriniz beslenmiş olacak.

Geçmişten Gelen Mucize: Sirke

Ellerinizi sabunladıktan sonra içine az bir oranda sirke katılmış suyla durularsanız, elleriniz gelecekte kurumaya ve çatlamaya çok daha dirençli hale gelir.Kişisel Bakım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: