Pazar Günü Ailecek Yapılacak Keyifli Şeyler


Çoluk çocuk toplanın, hem önümüzdeki hem de sonraki pazar günleri için size mükemmel önerilerimiz var. Bildikleriniz fakat yapmayı atladıklarınız, bilmedikleriniz ve yapınca mükemmel hissedecekleriniz, hepsi bu listede. O vakit buyurun aktiviteler sofrasına. Üzerine üstlük bütçenizle de son aşama uyumlular.

Bir Türk Filmi Açın

Sadri Alışık, Gülşen Bubikoğlu, Tarık Akan, Filiz Akın, Kemal Sunal… Çocukken televizyonun karşısında yere oturup boynunuz kopana kadar izlediğiniz o filmlere yine dalıp gidin. Bolca kahkaha ve bolca nostalji deposu.

Bisiklete Binin

Bulunduğunuz şehirdeki bisiklet yollarını araştırın. Kimi zaman derhal yakınınızdaki bir parkta, kimi zaman de sahil yolunda bisikletlilere hususi yollar açıldığını görmüş olacaksınız. Kiralayın ya da kendi bisikletinize atlayın ve kendi şehrinizde bir gezgin şeklinde pazar gezintisine çıkın.

Ekin, Dikin

“Yerimiz yok.” demeyin. Eğer evinizde bir tane bile saksı koyacak alan var ise, o vakit ekim yapabileceğiniz yer de vardır. Alın çocuklarınızı da yanınıza ve derhal biber, nane, maydanoz ekimine başlayın. Evlatların elleri toprakla buluşsun, yeşille dost olmaya şimdiden alışsınlar.

Kamp Hayata geçirmeye Gidin

“Şu çiçeğin adı ne?” ile başlamış olan kamp saatleriniz, kimseden yardım almadan ateş yakabilme becerisi kazanmanızla son bulur. İhtiyacınız olan yalnızca bir çadır, her insana birer el feneri ve azıcık da serüven ruhu.

Birlikte Yiyecek Yapın

Çocuklar ebeveynleriyle birlikte zaman geçirmeye cana atarlar. Pazar günü tüm aileyi sofra başına toplayacak hususi yemeği onlarla beraber yapmak ise hem size hem de miniklere oldukça iyi gelecek. Mutfak birazcık dağılabilir, fakat bunu eğlencenin küçük bedeli olarak da düşünebiliriz.

Hikâye Yazın

İlk satır sizden, bir sonraki çocuğunuzdan. Hepimiz sırayla hikâyenin bir cümlesini yazar. Kurgu, her bireyiyle beraber değişmiş olur, hikâyenin alıp başını gideceği yer hiçbir vakit bilinemez.

Uçurtma Uçurun

Dürüst olun. Ne kadar zamandır elinize bir uçurtma almadınız? Ailenizle birlikte uçurtmayı gökyüzüne doğru havalandırdığınızda içinizi kaplayacak rahatlık hissini başka hiçbir şeyden alamazsınız. Hele ki o uçurtmayı siz yapmışsanız…

Ne Kadar da Yetenekli Bir Aile

Beceri yarışmalarını izlemenin bir adım ötesine geçin ve kendi beceri yarışmanızı düzenleyin. Ailenizde kim neye yatkınsa, hepimiz kendine gore bir şov hazırlar ve pazar günü jüri üyelerine, kısaca ailenin geri kalanına sergiler. Bakalım bu pazarın kazananı kim olacak?

Seçim Evlatların

Hatta bırakın bazı pazar günlerinin programını çocuklarınız belirlesin. Onların yaratıcı güçlerine güvenin ve canları ne yapmak istiyorsa kendinizi ona uydurun. Eğlenmenin ne kadar kolay bulunduğunu görmüş olacaksınız.Aile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: