Plastik Poşet Yerine Kullanabileceğiniz Alternatifler


Geçtiğimiz yıl itibariyle plastik poşetler, marketlerde ücretli olarak satılmaya başladı. Hem doğaya hem de ekonomimize büyük zarar veren plastik poşetlerin yerini doldurmaksa düşündüğünüzden oldukça daha kolay. Sizler için derlediğimiz plastik poşet alternatifleri yardımıyla hem doğayı hem de bütçenizi koruyabilirsiniz.

 

İşte

 

1. Bez çantalar

Hem uygun fiyatlı hem de uzun ömürlü bir seçenekle listemize başlamış olalım! Bez çantalar, tabiat dostu olduğu gibi aynı zamanda oldukça da kullanışlı. Günlük hayatınızda tercih edebileceğiniz bez çantaları, marketlerde de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

2. File çantalar

 

Plastik poşetler bu kadar yaygınlaşmadan ilkin her evde bir file çanta bulunduğunu biliyor muydunuz? Meyve sebze alışverişleri için oldukça ideal bir tercih olan file çantaları isterseniz oldukça uygun fiyatlara satın alabilir, isterseniz evde kendiniz örebilirsiniz. Hatta son kombinlerinizi bile file çantalarla renklendirmeniz mümkün!

 

3. Pazar arabaları

Annelerimizin vazgeçilmezi olan pazar arabalarıyla listemize devam edelim! Eğer büyük bir market alışverişi planlıyorsanız pazar arabası tam size bakılırsa. Birkaç çanta taşımak yerine bir tane pazar arabası kullanmak, hem oldukça ergonomik hem de ekonomik olacaktır.

 

4. Kese kağıtları

Plastik poşetlerin yarattığı kirliliğe bir dur demek istiyorsanız sizi kese kağıdı kullanmaya davet ediyoruz! Meyve sebze alışverişleri için olmazsa olmaz olan kese kağıtları yardımıyla satın aldığınız ürünleri oldukça daha uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

 

5. Sırt çantaları

Günlük hayatımızda sık sık kullandığımız sırt çantaları, market alışverişleri için en büyük destekçiniz olmaya hazır! Tıpkı pazar arabalarına benzer biçimde büyük alışverişlerin vazgeçilmezi olan sırt çantaları, hem ekonomik hem de oldukça ergonomik bir tercih.

 

6. Pazar çantaları

Plastik poşetlerin ücretlendirilmesinden sonrasında birçok market kendi pazar çantasını üretti. Kasa arkalarında uygun fiyatlara bulabileceğiniz bu pazar çantaları, hem oldukça ergonomik hem de fazlasıyla tabiat dostu! Plastik poşet satın almak yerine tercih edebileceğiniz pazar çantaları, uzun kullanım ömrüyle de dikkat çekiyor.Sağlık Tüyoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: