Ruh, Beden ve Zihin Arasında Denge Sağlayan Ses Meditasyonu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey


Günümüzde birçok insan, oldukça yoğun ve stresli bir hayata haiz. İş ve günlük sorumluluklar içinde koşturup durmak, hem fizyolojik hem de zihinsel sağlığımızı etkiliyor. Tüm bu olumsuzlukların önüne geçmekse normal olarak mümkün! Hayatınızdan stresi söküp atacak ses meditasyonuyla tanışmaya hazır mısınız?

dünyasının yükselen yıldızı ses meditasyonuna dair bilmeniz gerekenleri yazdık. İşte ses meditasyonu hakkında bilmeniz gerekenler…

Ses meditasyonu nedir?

Evrende mevcud her şey, doğası gereği titreşimlerden oluşur ve her titreşim, aslına bakarsak bir sestir. Bu titreşimlerin bir araya gelmiş olarak oluşturduğu melodiler ise ruhumuzu ve bedenimizi pozitif etkisinde bırakır. İşte ses meditasyonu, ses enerjisinin bedenimiz üstündeki bu pozitif etkilerini duymak için uygulanan bir meditasyon türüdür.

Her kelimenin ve her harfin kendine özgü bir titreşimi hatta kendine özgü bir enerjisi olduğu fikrine dayanan ses meditasyonu, bu titreşimleri belli bir çerçevede bir araya getirerek ruhumuz ve bedenimiz üstünde pozitif değişimler yapmayı hedefliyor.

Ses meditasyonu iyi mi yapılır?

Ses meditasyonlarında gong, davul, Himalaya çanağı, kristal çanak ya da mbira benzer biçimde çeşitli enstrümanlar kullanılır. Bu enstrümanların seçilmesinde kişinin çalışmak istediği mevzu göz önünde bulundurulur. Dolayısıyla her ses terapisi, kişiye özgü bir yolculuktur. Bilhassa gong, evrenin primal seslerinden oluşan titreşimler ihtiva ettiği için meditasyonların çoğunda kullanılır. Ses meditasyonu seansları süresince, katılımcının beyin dalgalarıyla enstrümanların frekansı uyumlu bir halde bütünleştirilmeye çalışılır. Tüm bu süreç kişinin daha yüksek bir farkındalığa ulaşmasını ve yanıt aramış olduğu sorularla yüzleşmesini sağlar.

Ses meditasyonunda yoğunlaşılan sesler farklılık gösterebiliyor sadece öncelik normal olarak ki “OM” sesinde. Hindu yogileri tarafınca “kozmik ses” olarak tanımlanan OM, dile getirildiğinde kafatası sinirlerini titreştirme özelliğiyle biliniyor. Bu da ses üstünde derinleşerek zihinsel becerileri iyileştirmeyi mümkün kılıyor.

Yararları nedir?

Ses meditasyonunun faydalarına gelecek olursak ses meditasyonu esnasında çıkarılan ses, kişilerin zihin karmaşıklığını ve yorgunluğunu azaltıyor. Ek olarak tüm bu seanslar kişinin şuur seviyesini, farkındalığını, hayatlarındaki luğu, coşkuyu ve mutluluğu da arttırıyor. En önemlisi ise ses meditasyonu yalnızca kişiyi etkilemekle kalmıyor, kişinin çevresinde de pozitif bir tesir yaratıyor. Bu yüzden ses terapileri, insanlığın ve evrenin güzelleşmesinde mühim bir adım olarak görülüyor.Meditasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: